Oyun Haberleri

Magic: The Gathering Arena nihayet bu ay Steam’e geliyor

An angel holding a staff descends in a ray of light

Magic: The Gathering Arena ilk olarak 2017’de Wizards of the Coast web sitesinden indirilebilen bir beta olarak PC’ye geldi. (yeni sekmede açılır). İki yıl sonra betadan çıktı, Epic Games Store’a eklendi. (yeni sekmede açılır) 2020’de ve 2021’de bir mobil bağlantı noktasına sahip oldu, ancak Serra Angels bize bir kurtarıcının geldiğini duyurmak için parlak bir koro halinde indi: Arena’nın Steam’deki bir versiyonu (yeni sekmede açılır).

Orijinal koleksiyon kart oyunu Magic: The Gathering, türün en iyilerinden biri olmaya devam ediyor. (Yine de hala Faeria’yı destekliyorum.) Agresif bir şekilde modernize edilmiş Hearthstone’dan daha karmaşık olsa da, bu karmaşıklık, onun vahşi kombinasyonlarını ve şaşırtıcı maç ortasında geri dönüşlerini mümkün kılan şeydir. Aynı zamanda iyi destekleniyor ve geçmişte diğer favori dijital CCG’lerimizden bazılarının sahip olduğu gibi durağanlığa girmesi pek olası değil.

Magic’e taze geliyorsanız, Arena’nın yeni oyuncu deneyimi bu yılın başlarında yeni oyuncuları birbiriyle eşleştirmek için bir “Spark Rank” ve çeşitli konseptleri ve formatları açıklayan bir “multiverse kodeksi” menüsü ile güncellendi. Ayrıca, sahip olabileceğiniz 10 adet iki renkli desteden birini kullanarak Başlangıç ​​Destesi Düelloları oynama seçeneği de vardır. Ben tamamen dönüşen kurt adam kartlarıyla dolu kırmızı-yeşil desteyle ilgiliyim.

Steam sayfası, bu sürümde herhangi bir ek özellik listelemiyor, ancak sonunda Steam arkadaşlarımıza karşı oynayabilmek bir artı olacak ve bir tanesine sahip olacak kadar şanslı olanlar için Arena’nın Steam Deck’te oynanabilmesi oldukça muhtemel görünüyor (bu zaten en iyi dizüstü bilgisayar oyunlarından biri). Buhar (yeni sekmede açılır) Lansman 23 Mayıs olarak belirlendi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  John Wick'in yönetmeni Rainbow Six filmi çekiyor