Oyun Haberleri

Cities: Skylines 2 yaması ‘gereksiz derecede büyük’ ​​karakter dokularını düzeltiyor, ‘saldırgan’ radyo reklamını kaldırıyor

Screenshot from Cities Skylines 2

Cities: Skylines 2 için oyunla ilgili çeşitli sorunları ele alan bir yama bugün yayınlandı; ancak bu, şehir kurucularının en büyük performans sorunlarını gidermek için gereken bir revizyon gibi görünmüyor. Umarım bu yama çok uzun sürmez.

Bu yamanın bir sonucu olarak iyileştirilmesi gereken sorunlardan biri, sinir bozucu ve biraz kafa karıştırıcı olan Cities: Skylines 2’nin yeterli müşteri olmaması sorunudur; oyun genellikle yeni ticari bölgelere talep gösterir, ancak aynı zamanda mevcut işletmeler de sizi bilgilendirir yeterli müşterileri yok. Potansiyel bir çözüm olarak yama “boş zaman olasılığını” artırıyor; bu da vatandaşların mağazaları ziyaret etmek için daha fazla boş zamana sahip olacağı ve dolayısıyla işletmelerin o kadar fazla şikayet etmeyeceği anlamına geldiğini varsayıyorum.

İşletmeler için, “şirketlerin kâr dengesinin iyileştirilmesi” ve işletmelerin kendileri için yeterli depolama alanına sahip olmadıklarında bile malzeme sipariş etmeleri ve daha sonra tüketmemeleri anlamına gelen bir ticari kaynak hatasının düzeltilmesi gibi daha fazla ince ayar var. kaynakları vardı. Umarız bu, şehrinizi karlı tutmanın daha kolay olacağı anlamına gelir; benim oyunumda kişisel olarak sorunlar yaşadım.

Pek çok Şehir: Skylines 2’deki performans sorunları küçük vatandaşların, özellikle de dişlerinin üzerine atıldı, ancak Colossal Order tek tek dişlerin işlenmesinin sorunlara yol açtığını reddetti. Bununla birlikte, yama “gereksiz büyük karakter dokularının çözünürlüğünü azalttı” ki bu en azından dişlerin basketbol sahasında olabileceği gibi geliyor. Vatandaşlarınızın daha az işlem gücü kullanmasıyla fps’de bir fark göreceğinizi umuyoruz.

Yama notlarında ayrıca Colossal Order’ın “Spasm radyo reklamını (saldırgan içerik nedeniyle) kaldırdığı” belirtiliyor ve bu da (çok şükür) Reddit ve Paradox forumlarında çok küçük bir heyecana neden oluyor. Bu özel radyo reklamını çalarken kendim hatırlamıyorum (radyo istasyonu reklamlarını genel olarak oldukça hızlı bir şekilde kapattım) ve çok az oyuncu da bunu özel olarak hatırlıyor gibi görünüyor. Birisinin az önce birkaç kez yüklediği kaydı dinledim. Reklamda seslendirme, elektrik çarpması geçiren birinin sesini taklit ediyor; bu, muhtemelen nöbet geçiren birinin sesi olarak da yorumlanabilir ve reklamda birkaç kez kullanılan “spazm” kelimesi, yanlış bir terim olan “spazm” olarak duyulabilir. bu, serebral palsi gibi rahatsızlıkları olan insanlarla alay etmek için kullanıldı. Ama ne için bilmiyorum Elbette reklamın saldırgan sayılmasının nedenleri bunlar, bu sadece bir tahmin.

Reklamla ilgili daha fazla ayrıntı isteyen insanlar, neyin rahatsız edici olup neyin olmadığı hakkında tartışan yorumcular ve “uyanıklık” hakkındaki kaçınılmaz bir avuç çığlık arasında, Colossal Order’ın bir topluluk yöneticisi forumlarda son derece aklı başında bir açıklama yaptı. “Reklamla ilgili bir sorun dikkatimizi çekti ve bunun, oyunun tüm oyuncularımızı kucaklama hedefiyle örtüşmediği sonucuna vardık” dediler. “Gerçekten bundan fazlası yok.”

OKU  EVO 2023 serisinde Street Fighter 6 ve bir dövüş oyunu klasiğinin sürpriz duyurusu yer alıyor

Bu açıklama bana mantıklı geliyor; reklamın inanılmaz derecede sinir bozucu olduğundan bahsetmiyorum bile ve herhangi birinin bunu neden kendi oyununda isteyeceğini bilmiyorum.

Cities: Skylines 2 ile ilgili diğer sorunlara gelince (terk edilmiş vahşi köpeklerin ‘devasa’ sürüleri gibi) şüphesiz daha fazla yama yolda. Yama notlarında ayrıca bir uyarı da yer alıyor: “Lütfen aklınızda bulundurun! Mevcut kayıtlı oyunlarda çoğu simülasyon düzeltmesi, etkili olabilmesi için simülasyonun bir süre çalışmasını gerektirir.” O yüzden yamayı yükledikten sonra biraz sabırlı olun başkan.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.