Oyun Haberleri

Büyük ABD savunma teşkilatı hayır diyor, War Thunder oynamak sizi ulusal güvenlik için bir tehdit yapmaz

Official War Thunder artwork showing a tank, battleship, and fighter jet.

War Thunder forumları, son birkaç yıldır hassas askeri bilgilerde patlama yaşayan bir ticaret geliştirdi ve birden fazla kullanıcı kısıtlı materyalleri yayınladığı için azarlandı. (yeni sekmede açılır) İngiliz, Fransız, ABD ve Çin silahlı kuvvetlerinden jetler, tanklar ve malzemeler hakkında. Video oyunu forumunuz, insanların dikkatini çekmeye başlamadan önce yalnızca çok fazla askeri istihbarat sızdırabilir, bu nedenle Reddit’te hikayelerin ortaya çıkması çok uzun sürmedi. (yeni sekmede açılır) Raytheon gibi savunma müteahhitleri, yeni işe alınanlara ve onları yönlendirenlere War Thunder oynayıp oynamadıklarını sormaya başlamıştı. Ne de olsa, bu adamlara bir şeyleri şapkalarının altında tutma konusunda güvenilemez.

Bu hikayeler orman yangını gibi yayıldı, ama ne kadar komik olursa olsun doğru değilmiş gibi görünüyorlar. Ne zaman PCGamesN (yeni sekmede açılır) Raytheon’a War Thunder oyuncularının gerçekten ulusal güvenlik için bir risk olarak kabul edilip edilmediğini sormak için ulaştı, şirket bunu hemen yalanladı. Sözcü, “Harika bir hikaye olsa da, bu doğru değil” dedi ve “herhangi bir oyunla ilgileneceğimiz bir durumu hayal bile edemeyeceklerini” belirtti.

Açıkçası, Steam’in daha ezoterik kullanıcı etiketlerinden bazılarını incelemediler, ancak asıl nokta, War Thunder oynamanın gerçekte sizi ABD’nin önde gelen savunma müteahhitlerinin gözünde ulusal güvenlik için bir tehdit haline getirmediğidir. Ya da en azından Raytheon değil.

Orijinal hikayenin yazarı Reddit’e döndü (yeni sekmede açılır) her şeyi uydurduklarını itiraf etmek, “herkesin yaptığı gibi internette yalan söylediklerini” kabul etmek, ancak War Thunder hobilerinin onları bir izleme listesine almalarına neden olduğundan endişelenen herkesten özür dilemek.

Topluluk, destanı çoğunlukla iyi mizahla almış, kendilerine getirdiği tuhaf ilgiyi takdir etmiş ve öfkeyle dalga geçmiş gibi görünüyor. (yeni sekmede açılır) üretti. Yine de, başka birinin bir tartışmayı kazanmak için oyun forumunda yoğun bir şekilde sınıflandırılmış bir şey göndermesinin an meselesi olduğunu düşünüyorum. O noktada belki de Raytheon duruşunu yeniden gözden geçirecek?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Starfield'dan sonra Todd Howard, The Elder Scrolls 6'nın son heyecanı olabileceğini düşünüyor: 'Daha gençleşmiyorum'