Oyun Haberleri

Capcom’un tuhaf uzaydaki babası oyunu, mümkün olan en şirin şekilde süresiz olarak ertelendi

A note reading

Capcom, ilk olarak 2020’de gösterilen ve 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan zamanda çok sıra dışı görünen bir oyun olan Pragmata’nın ertelendiğini duyurdu. Bu tarih daha sonra 2023 olarak değiştirildi, ancak bize oynanışa dair ilk bakışlarımızı veren yeni bir fragman, bir başka ertelemeyi daha duyurdu: ve bu kez yeni bir tarih yok, sadece bir soru işareti var.

En azından hatırı sayılır bir tarzda ilan edildi. Fragman, uzay babası diyeceğimiz karakterin, robotik saldırganlarla savaşırken, Daisy tehlikeden habersiz görünen küçük bir kağıda karalamalar yaptığını gösteriyor. Uzay babası robotları gönderdikten sonra Daisy’yi yakalar ve sırtına alır. “Daha gelmedik mi” diye sorar, baba hangi alana “Üzgünüm ufaklık. Daha gidecek çok yolumuz var” der.

Daisy’nin karalamakta olduğu not yere düşer. Kenarlar çocukça karalamalarla doldurulmuş ve 2022’nin üzeri, soru işaretini gösteren bir okun önünde daha da kabaca karalanmış olan 2023’ü gösteren bir okla çizilmiş. Bunun altında ağlayan bir yüz resminin yanında “ÇOK üzgünüm :(” yazıyor.

Yani… Erteleme duyurusu yapacaksanız neden bunu yaparken kalpleri eritmiyorsunuz? Burada, herhangi bir robot Daisy’ye bir mil yaklaşmaya çalışırsa, onların değersiz mekanik iç organlarını sökeceğimi ve kızım üzerinde planları olan patron canavarın vay haline geleceğimi duyuruyorum. Uzay babası buna katlanmayacak.

Evet, buradaki hisler, sanırım baba türü diyebileceğiniz şeyle çok uyumlu. The Last of Us ve God of War gibi, sizi küçük bir çocuğun koruyucusu ve yol arkadaşı olarak gösteren bu oyunlar, ardından tekrar tekrar tehlikeye atarak duygularınızı zahmetsizce çeker.

Fragman, Pragmata geliştirme ekibinden daha sıradan bir notla sona erdi:

“Bekleyen tüm hayranlarımıza, Pragmata’nın çıkışını daha fazla ertelememizin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ekibimiz şu anda yapabileceğimiz en iyi oyunu yapmak için çok çalışıyor, ancak daha fazla zamana ihtiyacımız var.

OKU  ULTRARAM'ın mucidi, devrim niteliğindeki RAM değişiminin aptal bellek DIMM'lerini neden öldürebileceğini anlatıyor

“Nihai ürünün sabrınıza değecek bir ürün olmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Oynanış görüntülerinin kısa parçaları, uzay babasının Diana’yı sırtında taşırken aynı anda robotlarla savaştığını, dalış yapıp etraftan kaçtığını ve bir tür iyi makine dostunun (belki Diana için alternatif bir biçim) bir klibi ve ifşa ile bittiğini gösteriyor. Diana’nın bir çeşit uzay büyüsü olayı olduğunu ve açıkça normal bir küçük kız olmaktan çok daha güçlü olduğunu. Demek istediğim, kesinlikle berbat görünüyor.

Pragmata çıktığında, PC’ye geliyor. Bunun ne zaman olacağına gelince… göründüğü kadar umut verici, Capcom’un 2024 demeye bile istekli olmaması insanı endişelendiriyor. Umarız gecikme belirsiz değil, belirsizdir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.