Oyun Haberleri

İlk büyük yama ertelenmezse, Kerbal Space Program 2’nin olumsuz tepkileri bu hafta tersine dönmeye başlayabilir.

Kerbal Space Program 2 — A trio of Kerbal astronauts emerge from their lunar lander to gaze with a kind of vacant awe at the wonder of space.

Kerbal Uzay Programı 2’nin gelmesi beklenenden yaklaşık üç yıl daha uzun sürmesine rağmen (yeni sekmede açılır) Şubat ayında erken erişimde piyasaya çıktığında oldukça kaba bir durumdaydı. Performans zordu ve hatalar çoktu: Bir Steam kullanıcısı bunu “Erken erişim için çok erken erişim” şeklinde ifade etti.

Bu durum umarım bu hafta daha sonra düzelecektir. Geliştirici Intercept Games, 16 Mart’ta çıkmasını umduğu Kerbal Space Program 2’nin ilk yamasında “performans iyileştirmeleri ve böcek ezme konusunda iyi bir ilerleme” kaydettiğini söylüyor – ancak bu tarih taşa kazınmış değil.

Kreatif direktör Nate Simpson bir Steam güncellemesinde “QA, önümüzdeki birkaç gün içinde şovu durduran herhangi bir hatayı ortaya çıkarmaması koşuluyla, bu tarih geçerli olmalıdır” diye yazdı. (yeni sekmede açılır). “Düzeltilmesi gereken beklenmedik bir şeyle karşılaşırlarsa, bu tarih atlanacak. Sıfır olmayan bir şans varken bu yama için hedef tarihi açıklayıp açıklamamamız konusunda epey kafa karıştırdık. gecikme, ancak bu konunun hepiniz için çok önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle hepinizi döngüden haberdar etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Yama tarafından ele alınan en büyük sorunlardan biri, Kraken motorunun memeleri engellendiğinde büyük miktarda ters itme oluşturan bir hatanın düzeltilmesidir: “Bir Kraken gemisinde çalışıyorsanız, bağlı olduğu ‘benzersiz’ fizik sonsuza dek gitmek üzereler,” diye uyardı Simpson. Intercept ayrıca görünüşe göre ikinci KSP2 yaması için bazı düzeltmeleri tamamladı, ancak ilk yama başlatılana kadar bunlardan bahsetmeyecek.

Grafik programcısı Mortoc, tüm bunların nasıl çalıştığını derinlemesine öğrenmek isteyen oyuncular için uzun bir blog yazısı yayınladı. (yeni sekmede açılır) KSP2’nin grafiklerine ve performansına ve geliştiricilerin oyunun sorunlarını nasıl çözüp test ettiklerine dalmak. Biraz yoğun, ama önemli olan nokta (en azından benim gözümde), erken erişim sürümünün geliştiricilerin oyunun nerede çalıştığını ve nerede çalışmadığını görmelerini sağlamasıdır – ki bu temelde erken erişimin ne olduğudur. hakkında her şey

Mortoc, “KSP2 kadar karmaşık bir oyunda, çabalarımızı harcayabileceğimiz baş döndürücü sayıda alan var ve aldığımız geri bildirimler, zamanımızı oyuncuları en çok etkileyen konulara odaklamamız için paha biçilmez.” yazdı

OKU  Baldur's Gate 3'ün yeni sonsözü için tozlu eski kaydınızı yükleyebilirsiniz, özellikle de benim kadar hızlı kayıt yapıyorsanız

Kerbal Space Program 2, Steam’de “karma” bir derecelendirmeye sahip (yeni sekmede açılır)olumlu ve olumsuz kullanıcı incelemelerinin en azından şu an için kelimenin tam anlamıyla 50/50 oranında bölündüğü yer – “çok olumlu (yeni sekmede açılır)“Orijinal, yaklaşık 92.000 kullanıcı incelemesinde reyting aldı. Ancak Mortoc’un güncellemesine ve Simpson’ın yama duyurusuna verilen tepkiler genellikle olumlu veya en azından umut verici: Cyberfips adlı bir kullanıcının Steam tartışma dizisinde yazdığı gibi (yeni sekmede açılır)“Lütfen çabalamaya devam edin ve (en önemlisi) sorunları kalabalığa iletmeye devam edin. Bir sorunla karşılaşırsanız, belki kalabalıktan birinin iyi bir fikri vardır.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.