Oyun Haberleri

Counter-Strike 2, hepimizin beklediği özelliği sunuyor: el bombası incelemeleri

Counter-Strike 2 liquid in bottle shader

Valve’ın yaklaşmakta olan Counter-Strike 2’sinin sınırlı beta sürümü, Dust 2 ve Mirage’ın rekabetçi modda gelip gitmesiyle haritalar arasında yavaşça dönüyor ve en sonuncusu başka bir OG, Nuke. Yeni versiyonun ana çıkarımı: tüm arabalar nereye gitti?

Valve, klasiklerin yeni sürümlerini test etmenin yanı sıra gündelik oynatma listesini de açtı (ve Office’in CS2 sürümüne bu modda erişilebilir) ve sınıfının en iyisi sesi daha da iyi hale getirmek için çalışıyor. En son güncelleme, tüm konumsal ses kaynaklarına mesafe efektleri ekler, birkaç ses hatasını giderir ve “Nuke’de dikey ses konumlandırmasına yardımcı olmak için benzersiz bir ses kapatma katmanı” ekler.

Ancak en önemlisi, yeni bir animasyonun eklenmesidir. Counter-Strike tarihinde ilk kez, oyuncu artık el bombalarını inceleyebilir. Counter-Strike oynamıyorsanız, silahlar, bıçaklar ve eldivenlerin hepsinde oyun içi inceleme düğmesi bulunur; bu düğme sayesinde avatar öğeyi çeşitli açılardan tutar, böylece boya işinin ne kadar güzel olduğunu görebilirsiniz.

Bu el bombası inceleme animasyonunun bariz anlamı, yolun aşağısındaki bir noktada Counter-Strike’ın muhtemelen el bombası görünümleri alacak olmasıdır. Bu kadar küçük nesnelerde sanatsal olarak ne yapılabileceğinden pek emin değilim ama hey, ne bileyim. Gerçek şu ki dış görünümler CS:GO ve CS2’nin can damarıdır ve öyle olacaktır, bu nedenle oyunun mevcut parçaları için dış görünümler yapmanın yeni yollarını bulmak bariz bir oyundur. Bununla birlikte, animasyon tamamen insanların molotof kokteyli içindeki son derece etkileyici sıvı animasyonun üzerine konuşabilmesi için eklenmiş olabilir.

Daha fazla gör

Notlar ayrıca Valve’ın “çeşitli silahlar için iyileştirilmiş inceleme davranışına” sahip olduğunu söylüyor, ancak zulamın bir kısmına baktıktan sonra, bu ince ayarın ne anlama geldiğinden emin değilim. Kontrol ettiğim animasyonların hepsi bana aşağı yukarı aynı görünüyordu. Valve ayrıca, oyuncuların ısınma süresinin sonunda artık zıplayamayacakları bir değişiklik yaptı; bu, ısınmanın sonunda her zaman yerinde yukarı ve aşağı zıplayan biri olarak biraz kaba geliyor.

Counter-Strike 2’nin sınırlı testi şu anda CS:GO’daki normal hizmetin yanı sıra devam ediyor ve oynaması ücretsiz devam oyunu bu yaz bir ara piyasaya sürülecek ve önceki kilit, stok ve namludan her şeyi getirecek. Çok yakında, kaçınılmaz olarak atış açısını yanlış yapıp kendimizi kör etmeden önce flaş bombalarımıza her açıdan hayran kalacağız.

OKU  Midnight Suns'ın kreatif direktörü, başlangıçta daha da geveze olduğunu söylüyor: '30 konuşmayı kestik'


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.