Oyun Haberleri

D&D kampanyanızda daha fazla kaykay ve lazer tabancası mı istiyorsunuz? Bu yılki ZineQuest, masaüstü RPG hayranlarına tuhaf ve harika yeni maceralardan oluşan bir ziyafet sunuyor

A duckling using psychic powers to levitate a screw in Blister Critters.

Her Şubat ayında Kickstarter, kitlesel fonlamalı her türlü fanzin içeren ZineQuest adlı masaüstü RPG’leri bir ay boyunca kutlar. Zine nedir diye mi soruyorsunuz? Bu, kendi kendine yayınlanan kısa bir kitaptır ve bu bağlamda genellikle bir macera, bir ek veya küçük, kendi kendine yeten bir oyundur.

Biraz dağınık ve tuhaf olma eğilimindedirler ve yaratıcıların tam TTRPG kitaplarında göremeyebileceğiniz çılgın ve niş fikirlerle çalışmasına olanak tanırlar. Bu yıl bu konuda bir istisna değil ve raflarınızı alışılmadık ve yaratıcı bir şeyle renklendirmek için pek çok harika fırsat var.

Kickstarter’da ZineQuest etiketini arayarak ZineQuest projelerinin tam listesine göz atabilirsiniz, ancak gözden geçirilmesi gereken çok şey var. Size biraz zaman kazandırmak için, bu yıl sunulan en umut verici dergilerden bazılarını seçtim; okumaya devam edin ve hoşunuza giden var mı diye bakın.

Gaz! Gaz! Gaz!

Mükemmel bilim kurgu korku TTRPG Mothership’in bu tek seferlik senaryosu, oyuncuların hem kaçmalarına izin vermemeye kararlı arızalı bir bilgisayar sistemiyle hem de hızla yayılan ve garip bir şekilde akıllı zehirli gaz sızıntısıyla mücadele etmek zorunda kalacağı bir yeraltı hapishanesinde yaşanan felaketi içeriyor. . Bu tek senaryoyla emin ellerdesiniz; yaratıcı WacoMatrixo daha önce Mothership için Aurora ve Decagone adlı tek seferlik senaryolar üzerinde çalışmıştı; her iki senaryo da oyunun olağan formülünde gerçekten ilginç ve yaratıcı değişikliklere sahipti. Ayrıca oyun tavsiyeleri ve ev kuralları sunan harika animasyonlu videolar hazırlamalarıyla da tanınıyorlar.

Kabarcık Yaratıklar

(Resim kredisi: Anthony Grasso, Stillfleet Stüdyosu)

Hem insanlığın hem de ozon tabakasının yok olduğu bir dünyada hayatta kalmaya çalışan mutant çizgi film hayvanlarını konu alan bağımsız bir oyun. Bunun tonu biraz karışık; Looney Tunes’ın vücut korkusuna benziyor ve iki temanın en azından ücretsiz hızlı başlangıçta mükemmel şekilde uyum sağladığından emin değilim. Ama kişiliğiyle dolu, sanatı harika ve oyuncuların ilerleyebileceği tuhaf mutasyon ağacını seviyorum, bu yüzden şüphenin faydasını hak ettiğini düşünüyorum. Ayrıca yaratıcı Anthony Grasso’nun önceki projesi AMMU: An Eldritch Extermination’ın tarzı ve çekiciliği gerçekten hoşuma gitti.

Skateomancer’ın İni

(İmaj kredisi: Kara Ejderha Oyunları)

Bazen bir maceranın ihtiyacı olan tek şey büyük, basit bir kancadır; şeytani bir kaykaycı lich’in saldırısına uğrayan bir köy kesinlikle budur. D&D 5e’nin bu macerası size yalnızca savaşabileceğiniz kaykay parkı temalı bir zindan vermekle kalmıyor, aynı zamanda sihirli bir öğe olan Board of Skateomancy’yi de sunuyor; eğer talep edilirse “hileler yaparak budaklı büyüler yapmanıza” olanak tanıyacak. Radikal.

OKU  Henry Cavill'in Amazon için bir Warhammer 40K dizisinde rol almak ve yapımcılığını üstlenmek için görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Böcek Şövalyesi

(İmaj kredisi: Jim Hall)

Hollow Knight: Silksong hâlâ ortalıkta görünmüyorken, böcek maceralarımız için başka bir yere yönelmemiz gerekiyor. Beetle Knight boşluğu doldurmaya hazır. Bu, sineklerin, peygamberdevelerinin, ateş karıncalarının ve daha fazlasının etkileşim kurabilecekleri krallıklar ve gruplar oluşturduğu bir orman zemini olan “Litterfall” dünyasında bir böcek kahramanı olarak oynadığınız bağımsız bir oyundur. Ayrıca iki tam macera ve hatta solo oynamak için kurallar da dahildir.

Abbott Üçlemesi

(İmaj kredisi: Stuart Watkinson)

Tercih ettiğiniz TTRPG sisteminize kolayca uyarlanacak şekilde tasarlanan bu macera üçlemesi, tek seferlik olarak yürütülebilir veya kısa bir kampanya halinde birbirine bağlanabilir. Sade sanat tarzı çok çekici ve eski tarz havayı seviyorum; özellikle de geleneksel zindan fantezisinin tuhaf bilimkurgu unsurlarıyla karışımıyla. D&D grubunuzun enkaz halindeki bir uzay gemisini keşfetmesinin ve bir lazer tabancasını almasının son derece normal olduğu günleri özlüyorsanız, bu dergi tam size göre.

Et kafalılar

(İmaj kredisi: Mark Conway)

Bu zindan gezgininin iri yapılı barbar estetiğini seviyorum; Barbar Conan ile Adventure Time’ın herkesin kaba barınmayı durduramadığı bir bölümünün karışımı gibi. Mekanik olarak, eski tarz oyunlardan ilham alan ilginç bir değişiklik gibi görünüyor; burada seviyelendirmenin yerini, güçlü güç becerilerinde başarılı veya başarısız olarak kas kütlesinde yükselip düştüğünüz bir sistem alıyor. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra sihirli salyangozlar, halüsinojenik kurbağalar ve bir su tabancası baltası içeren bir mega zindan da dahildir; bir grup mankafayı adım atmak için mükemmel bir yer.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.