Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Kadim şeytani varlıkların pençesinden kaçmakla ilgili gerçeküstü metroidvania’ları her zaman oynamıyorum, ancak oynadığımda onların dev kozmik rahimlere yerleşmesini tercih ediyorum. Kaşınması zor bir çizik ama bu, İsveç stüdyosu Hadoque tarafından geliştirilen ve 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan Ultros’un ortamı.

Yukarıda, PC Gaming Show: Most Wanted canlı yayını sırasında gösterilen ve ihtiyacınız olması durumunda Ultros’un muhteşem derecede farklı bir macera olduğuna dair daha fazla kanıt sunan yeni bir fragman var. Ortamı ve temaları bilimkurguya gömülü, ancak sanat tarzı bu etiketle ilişkilendirilen klişelerden kaçınıyor. Hayır, Ultros verimli ve süslü görünüyor. canlı. O halde, Ultros’un hünerli hack-and-slash savaşının, kahramanın yeteneklerini nasıl geliştirdiği anlaşılan meditatif bir çiftçilik bileşeniyle dengelenmesi şaşırtıcı değil.

Karşılaştırma yapmak zorunda kalsaydım, Hollow Knight’ın Dead Cells’in daha çeşitli renk paletini benimsediğini hayal ederdim. Ya da belki daha gotik bir Ispanak. Önceki iki oyunla karşılaştırılmayı gerektiren sadece sanat değil, çünkü Ultros’un hassas odaklı yakın mesafe notları bana birçok Ölü Hücreyi hatırlatıyor. Bunu, özünde tuhaf bir zaman döngüsü sistemi olan gerçeküstü bir paltoyla sarın ve aman tanrım, hazırım.

Ultros 13 Şubat 2024’te çıkacak ve şimdi Steam’de bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Microsoft avukatı hakime The Elder Scrolls 16'nın 2026'da geleceğini söyleyerek Bethesda'nın çıkış takvimini 124 yıl hızlandırdı