Oyun Haberleri

Starfield arızası, oyuncuları kayalar, ormanlar ve tüm Yeni Atlantis şehrinin takip ettiğini görüyor

An image of a forest floating through space, magically attached to a ship in Starfield.

Bu gerçekten gördüğüm en şaşırtıcı hatalardan biri olmalı Yıldız alanı. Her şey, oyuncuların kendi evcil kayaları (bir şekilde gemilerine bağlanan asteroitler) tarafından takip edildiği birkaç izole olayla başlıyor. İşte Reddit kullanıcıları ReverendRoo ve Ultimastar’dan birkaç örnek.

En tuhaf Bethesda arıza deneyimlerimden birinde, r/Starfield’dan son 30 saattir beni takip eden küçük bir asteroit var

10 saat içinde bu kayanın gemimi takip etmesine neden olan bir hatayla karşılaştım. 100 saat geçti ve rock hâlâ benimle ve r/Starfield’dan rastgele bir şekilde düğününe katıldım

Bu eğlenceli, izole bir aksaklık gibi görünse de, aksi takdirde sadece sevimli küçük bir hatadır. Sinir bozucu, ancak oyunu bozmuyor ve muhtemelen oyunun programlamasında bir tuhaflık var. Starfield’daki asteroitler, anladığım kadarıyla, sadece konteynerlerdir; bu yüzden, bir sandığın veya benzeri bir şeyin, kod tabanlı bir jank yoluyla geminize bağlanabileceği bir durumu makul bir şekilde görebiliyorum. Önemli değil.

Sonra Kotaku birkaç tane daha gördü ve hoo oğlum. Hatanın yalnızca daha dramatik versiyonları olmakla kalmıyor, bazen oyununuzu bozabiliyor. Artış sırasına göre, Same_Cardiologist_59 kullanıcısı, uzay yolculuklarında koca bir mağara sisteminin peşini bırakmadı.

Kimin rastgele şeyleri takip ettiği oyununu kazandım mı? r/Starfield’dan

Bütün bir orman, Royal_Schedule4209 kullanıcısının yolculuğuna telepatik olarak tutunuyor. Elbette bu, bir gezegeni yaşanabilir hale getirmenin ilginç bir yolu. UC’nin tarayıcılarından geçmek de biraz zor; bu ormanlık alan her türden istilacı türü taşıyor olabilir.

Etrafınızda sizi takip eden Asteroid dostlarınız var mı? eh, koca bir ormana sahibim!!! r/Starfield’dan

Ancak bu örnekler Chunk’un kendi markalı pastasını alıyor. Kullanıcı Punidue’yu tüm Yeni Atlantis Şehri takip etti. Sadece. Her şey yörüngede yüzüyor. Ya UC gelişmiş bir kuvvet alanı teknolojisi üretti ya da binlerce masum sivil bir kenara yerleştirildi. Bu konuda yalnız bile değiller; HotPlastic6 da aynı hatayla karşılaştı; buna uygun olarak adlandırılan LoStInSpacc ise bu olayın tam video görüntülerine sahip.

Bazılarınızın gemilerini takip eden kayaların olduğunu duydum. Elimde r/Starfield’dan TAMAMEN YENİ ATLANTIS var

Neden evet. Bu Yeni Atlantis gemimi takip ediyor. r/Starfield’dan

Şehir gemimi takip ediyor r/Starfield’dan

Bu hayalet kasabaları, asteroitleri yok etmek için kullanılan aynı numarayla (konsol komutlarını girerek, üzerlerine tıklayarak ve ‘devre dışı bırak’ yazarak) yok etme potansiyeline sahip olsanız da, eğer başarı istiyorsanız şansınız kalmadı.

OKU  Double Fine, Psychonauts 2 İçin Yapım Belgeselini Yayınladı

Eğer olaydan önce bir kurtarma işleminiz yoksa, sarhoş sarhoş kullanıcısının yazdığı gibi, bu durum şehri tamamen mahvedebilir: “Yeni Atlantis’e geri dönerseniz, bazı yerlerde yere düşebileceğinizi fark edeceksiniz. mağazalardaki başıboş eşyalar kayıp ve uzay limanındaki Ticaret Otoritesi büfesi de kayıp.” Bu, gövdenizin yan tarafına kenetlenen uzak bir ağ değil; aslında öğeleri, önemli nesneleri ve geometriyi de çekip çıkarıyor.

Benim için ilginç olan şey, Punidue’nin arızanın nasıl meydana geldiğini açıklarken Kızıl Filo’nun üssü olan The Key ile kurduğu bağlantıdır: “Bir uzay gemisine bindim ve onu kaydetmek ve değiştirmek için The Key’e atladım. Bunu yapıyorum, çıkıyorum satıcıyla diyalog kurdum ve onunla tekrar konuştum çünkü ana gemimi daha önce kullandığım gemiye geri döndürmek istedim. Bundan sonra istasyon inanılmaz derecede aydınlandı ve hiçbir yere hızlı seyahat edemedim. Böylece rıhtıma geri döndüm. Gemime bindim ve bam, kalkışa hazır bir Yeni Atlantis’teydim.”

Bu ayın başlarında, bir oyuncunun bir şekilde The Key’i filosuna bir uzay gemisi olarak almayı başardığı benzer bir hata yaşandı. Benzer şekilde, oyuncu bir ana gemi kaydettikten sonra, çaldıkları farklı bir gemiyi çitledikten kısa bir süre sonra da bu durum yaşandı. Hikayenin ahlaki? Suç işe yaramaz ve aynı zamanda bütün bir şehri yerle bir edebilir ve kurtarmanızı mahvedebilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.