Oyun Haberleri

Dört Milyondan Fazla Kişi PlayStation’da Stray Oynadı

The PlayStation Wrap-Up logo and the cat from Stray

Başıboş en azından Sony’nin yakın zamanda yayınladığı bazı verilere göre, şu anda tüm dünyada milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Bu, 2022 Oyun Ödülleri’nde ana ödüle aday gösterilmenin ve hem En İyi Bağımsız Film hem de En İyi İlk Bağımsız Film kategorilerini kazanmanın hemen ardından gelir.


Bugünlerde sıklıkla olduğu gibi, kesin satış rakamları Başıboş Oyunun ticari olarak başarılı olduğuna işaret eden pek çok kanıt olmasına rağmen, halka açık değildir. Oyunun lansmanından kısa bir süre sonra, Başıboş yayıncı Annapurna Interactive’in Steam’deki eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı. Şimdi, bu yılki PlayStation Özeti sayesinde, oyunu kaç kişinin oynadığına dair daha da iyi bir fikir edinmek mümkün.

İLİŞKİLİ: Stray, Game Boy Oyunu Olarak Yeniden Tasarlanıyor

Farkında olmayanlar için PlayStation Özeti, oyuncuların bu yıl oynadıkları tüm oyunlara ilişkin istatistikleri görmelerine olanak tanır. Ayrıca, 2022 baskısında aşağıdakileri içeren, yılın en büyük oyunlarından bazıları hakkında çeşitli bilgiler sağlar: Başıboş. Sitenin PS Plus bölümünde yer alan ekli infografike göre 635 bin basketbol topu smaçlandı ve bu da toplam oyuncu sayısının milyonları bulduğuna işaret ediyor.

içine basketbol smaç basmak Başıboş Bu, oyunun birçok kupasından birinin kilidini açacağı için biraz önemlidir. PlayStation uygulamasına göre, oyuncuların yalnızca %14,2’si Boom Chat Kalaka ödülünün kilidini açtı. Başıboş. Bu iki bilgiyi birleştirmek, 4.471.831 kadar kişinin oynadığını ortaya koyuyor. Başıboş PlayStation’da son birkaç yılın en çok oynanan bağımsız oyunlarından biri haline geldi.

OKU  Baldur's Gate 3 oyuncusu, cebine 15.000 altın kaçırarak Act 2'nin son boss'unu tek atışta vuruyor

Potansiyel oyuncu sayısını gösteren Stray hakkında istatistikler

Bu rakamın PC oyuncularını içermediğini ve PlayStation’daki doğrudan satışlara eşit olmadığını belirtmekte fayda var. Başıboş PS Plus Extra ve Premium abonelerine ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca bazı oyuncuların basketbolu birden çok kez smaçlamış olması da mümkündür, ancak bunu yapmanın gerçek bir yararı olmadığından, oyunun kupa açıldıktan sonra ek smaçları bile takip ettiğini varsayarsak, bu biraz olası görünmüyor.

Bu, Sony’nin yıl sonu girişimlerinden birinin, insanların PlayStation oyunları için oyuncu sayısını hesaplamasına ilk kez izin vermesi değil. Dört yıl önce Sony, oyuncuların en nadide kupalarını ve bu ödülü açanların tam sayısını görmelerine olanak tanıyan My PS4 Life’ı piyasaya sürdü. Oyuncular, bu sayıyı kupayı açan kişilerin yüzdesiyle çapraz referans alarak oyunu tam olarak kaç kişinin oynadığını hesaplayabilirler. Bu, Aralık 2018’den önce piyasaya sürülen hemen hemen her PS4 oyunu için doğru oyuncu sayıları sağlayan Gamstat gibi sitelerin oluşturulmasına yol açtı.

Başıboş PS4, PS5 ve PC’de mevcuttur.

DAHA: Stray’i Seviyorsanız Oynamak İçin Harika Tek Oyunculu Oyunlar

Kaynak: PlayStation Özeti

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.