Oyun Haberleri

Dragon Age: Dreadwolf Yapım Direktörü 19 Yıl Sonra BioWare’den Ayrıldı

dragon-age-dreadwolf-logo

Ejderha Çağı: Dreadwolf‘in yapım direktörü, stüdyonun en ikonik oyunlarından bazılarını yazıp yapımcılığını üstlendiği uzun ve verimli bir kariyerin ardından BioWare’den ayrıldı. BioWare’ler ile Ejderha Çağı: Dreadwolf Hala geliştirme aşamasında olan ve bir çıkış tarihi olmayan deneyimli geliştirici Mac Walters’ın ayrılışı, stüdyoda neler olup bittiği hakkında bazı soruları gündeme getiriyor.


Mac Walters, kariyerine BioWare’de 2003 yılında yazar olarak başladı. Yeşim İmparatorluğu ilgi çekici hikayesi ve dallara ayrılan diyalogları sayesinde zamanının en iyi RPG’lerinden biri olarak kabul edilen, önümüzdeki on yıllar boyunca BioWare’in ticari markası olmaya devam edecek unsurlar. Walters’ın bir sonraki rolü, orijinal için kıdemli bir yazar olmaktı. Kitle Etkisi sonunda baş yazarı olmadan önce Kitle Etkisi 2 ve Kütle etkisi 3. Sonra Kitle Etkisi üçlemenin ardından Walters, BioWare projelerini yönetmeye başladı. Marş, Kütle Etkisi: Andromeda, ve son Mass Effect Efsanevi Sürüm yeniden düzenle.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: BioWare Yeni Dragon Age’i Ortaya Çıkardı: Dreadwolf Sinematik

Walters, BioWare’de geçirdiği zamanı olumlu bir şekilde yansıtarak ve yıllar boyunca birlikte çalıştığı insanlara minnettarlığını ifade ederek, dostane bir şekilde ayrıldığını LinkedIn’de duyurdu. Karar 2022’nin sonlarına doğru verilmiş olsa da Walter, seçimin “çok zor” olduğunu söylemek dışında BioWare’den ayrılmak için belirli bir neden sunmadı. LinkedIn’deki mevcut durumu, bu kariyer molasının ortasında artık kişisel bir hedef peşinde olduğunu gösteriyor.

OKU  Duolingo'yu hızlı çalıştırabildiğiniz ve birisinin tüm kursu 24 saat içinde tamamladığı ortaya çıktı

kütle etkisi galaksileri

Birkaç geliştirici son birkaç yılda BioWare’den ayrıldı. Yıldız Savaşları: Eski Cumhuriyet‘nın kreatif direktörü ve üzerinde çalışan çok sayıda geliştirici Marş yazarlar, animatörler ve yönetmenler olarak. BioWare, bir zamanlar efsanevi olan itibarını sürdürmek için mücadele ediyor. Marş yutturmaca yerine getirmekte büyük ölçüde başarısız oluyor. BioWare, BioWare’in genel müdürünün stüdyonun şu anda nasıl “yeniden inşa etmeye” odaklandığını tartıştığı blog gönderileriyle bu eksikliklerin farkındaydı. [its] itibar.” 2021’ler Mass Effect Efsanevi Sürümbir remaster, on yıllık bir durgunluğun ardından stüdyonun en başarılı sürümlerinden biriydi.

Mac Walters, yapım yönetmeniydi. Ejderha Çağı: Dreadwolf. Geliştirilmesi Ejderha Çağı: Dreadwolf BioWare ile zorluklarla karşılaştığı için yıllar içinde birkaç kez raydan çıktı. Marş ve Kitle Etkisi Andromedave BioWare’in stüdyodan ayrılan kıdemli geliştiricilerle ilgili mücadelesi yardımcı olmadı. Umarız BioWare, Walters gibi geliştiricilerin geride bıraktığı yüksek çıtayı karşılayan bir oyun oluşturmak ve sunmak için geri döner.

Ejderha Çağı: Dreadwolf geliştirme aşamasındadır.

DAHA: Dragon Age: Dreadwolf, Birkaç Temel Engizisyon Özelliğini Tutsa Daha İyi Olurdu

Kaynak: IGN, LinkedIn

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.