Oyun Haberleri

Duke Nukem Leaker Başka Bir Klasik FPS İçin Kaynak Kodunu Paylaşıyor

Image from the classic FPS game Blood showing the player about to fire at some zombies.

Retro oyun, klasik FPS’nin kaynak kodu olarak canlı ve iyi durumda Kan herkesin görmesi için internete sızdı. İlk olarak 1997’de piyasaya sürülen Monolith Productions’ın gotik oyunu, aşağıdakiler gibi diğer ikonik sürümlerle aynı alanı paylaşıyor: Kıyamet, Duke Nukem 3Dve deprem İkincisi, yenilikçi ve etkili birinci şahıs nişancı oyunları söz konusu olduğunda çoğu kişinin aklına gelen şey olsa da, Kan Diğerleri kadar ticari olarak başarılı olmasa da, hala özel bir takipçisi var. Aslında, çok uzun zaman önce biraz geri dönüş yaptı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

2019’da, iki buçuk yıllık eski oyunun yeniden düzenlemesi yapıldı. Kan: Taze Tedarik şu anda orijinali yeniden yapan Nightdive Studios tarafından Sistem Şoku. herhangi bir anlamda Kan hala FPS türünde önemli bir giriş olarak kabul ediliyor ve sektör yıllar içinde ilerleyip bu tür retro oyunları geride bırakmış olsa da, yüksek oktanlı oyun tarzıyla ilgili güzel anıları olan birçok hayran var. Oyunu harekete geçiren şeyin ne olduğuna gerçekten derinlemesine dalmak isteyenler için artık kaynak koduna erişmek mümkün.

İLGİLİ: Duke Nukem 3D Remake Oynanabilir Derleme Çevrimiçi Sızıntılar

Build Engine Aesthetics profilindeki yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, bazılarının şimdiye kadar yapılmış en zor FPS oyunlarından biri olarak kabul edeceği oyunun 1996 versiyonu şimdi sızdırıldı. Bu, mod geliştiricilerin ve geliştiricilerin bir araya gelip orijinali tamir etme olasılığını açar. Kan formül, muhtemelen başka bir remaster sunar veya belki de oyunu başka sistemlere taşır. Bununla birlikte, PC Gamer’ın bir raporuna göre, sızan kod, mod geliştiricilerin kullanabileceği “eylem yapılabilir herhangi bir şeye” sahip görünmüyor; geçmiş bir döneme ait klasik bir oyunun güzel bir arşivini sunabilir. Bahsedilen tweet, koddaki bazı eğlenceli geliştirici yorumlarına işaret ediyor, yani başka bir şey olmasa bile, 90’ların oyun stüdyolarının meslektaşlarının kodlama becerileri hakkında ne düşündüklerine dair güzel bir pencere.

OKU  Soğuk Su Uyarısı: Phantom Fury'de balık tankı kurşun deliklerinden su tahliyesini izleyin

Ayrıca bu sızıntının, verileri sızdıran aynı kişilerden geldiği anlaşılıyor. Sonsuza Kadar Duke Nukem Geçen yıldan 2001 yapımı ve aynı oyunun 1996 erken versiyonu. Görünüşe göre bu sızıntı yapan kişi, eğer gerçekten bir kişiyse, Yapım dönemindeki oyunları serbest bırakmakla ilgileniyor. Yapı Motoru, o zamanlar iyi bilinen bir geliştirme araç setiydi ve aşağıdaki gibi oyunlarda kullanılıyordu: Dük Nukem 3D, Gölge savaşçısıve Kan.

Özellikle genç oyuncular için diğer çağdaşlarından biraz daha belirsiz olsa da, Kan hala en iyilerinden biridir Kıyamet etrafında klonlar. O zaman için bir FPS’nin tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir ve sızdırılan kaynak kodu, ona yeniden ilgi gösterilmesine yol açabilir.

Kan 1997 yılında PC için piyasaya sürülmüştür.

DAHA: Oyunlardaki En Acımasız 5 Yeraltı Dünyası

Kaynak: PC Gamer, rentry.org

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Genshin Impact, Mika Karakter Demosunu Yayınladı

Oyun Haberleri

Wordle ipucu ve cevap #636: 17 Mart Cuma

Oyun Haberleri

WWE 2K23, WWE 2K20'ye Gölge Atıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir