Oyun Haberleri

NieR yapımcısı, yaratıcı Yoko Taro hayatta olduğu ve üzerinde çalıştığı sürece serinin devam edeceğine söz verdi

Yoko Taro

İlk olarak Japon sitesi 4Gamer.net tarafından rapor edildi ve İngilizce olarak paylaşıldı. Genki_JPN NieR’in yaratıcısı Yoko Taro ve yapımcı Yosuke Saito, 16 Kasım’da Twitter’da Güney Kore G-Star konferansı kapsamında dizi hakkında bir sunum yaptı. Sonunda Saito, Yoko Taro hayatta olduğu sürece serinin devam edeceğine söz verdi ancak şu anda paylaşacakları somut bir şey yoktu.

Konuşma büyük ölçüde NieR: Automata’nın geliştirilmesine odaklandı ve oyunun kendine özgü karakter sanatının nasıl Japon izleyici kitlesini hedeflediği ve başka bir yerde “niş” bir pazar yakalayacağı umuduyla ilgi çekici anekdotlar yer aldı. İkili aynı zamanda bir oyunun yapımcısının yaratıcı bir lidere karşı rakip olarak gördükleri ancak aynı zamanda tamamlayıcı taleplerini de dile getirdi.

4Gamer’ın haberlerinin ve Genki_JPN’in yorumunun birden fazla makine çevirisini çalıştıran Saito, NieR serisinin Yoko Taro üzerinde çalışacak kadar hayatta olduğu sürece devam edeceğinin sözünü verdi, ancak ikilinin paylaşacak daha fazla ayrıntısı yoktu. Ancak Saito, ikili arasında henüz duyurulmamış bir işbirliğinden söz etti ve bu işbirliğinin gelecek yıl konuşabileceğini umdu.

2017’nin NieR Automata’sı seriyi haritaya büyük bir vurucu olarak koydu, ancak bunun ne kadar mucize olduğunu unutmak kolaydır: 2010’daki orijinal oyun, geliştirici Cavia’yı da beraberinde getiren ılımlı bir eleştirel ve ticari tepki aldı. Orijinal oyunun bir hayranı olarak bile, bir çeşit “Bekle, onca şeyin arasında bunun devamı mı var?” Automata’nın orijinal duyurusuna enerji.

İnsanlar NieR’i özlüyor, ancak Automata’nın piyasaya sürülmesinden bu yana işler nispeten sessiz (sessiz olmasa da). Modlama aldatmacası gizli kilise olayının yanı sıra, ilk oyunun mükemmel Replicant remaster’ını, Automata’nın Switch portunu ve hikaye ağırlıklı, oynaması ücretsiz mobil giriş olan Re[in[carnation[in[carnation

Saito’nun vaadini benim için bu kadar heyecan verici kılan da bu; NieR ortamında daha fazla çalışmak pekâlâ başka bir mobil oyun veya hatta daha fazla canlı aksiyon sahne oyunu anlamına gelebilir, ancak Automata’nın gelişimi üzerine bir sunum bağlamında bu bana tam bir umut veriyor. -bir gün şişman devam filmi. Ancak o zamana kadar ikilinin yaklaşmakta olan projesini görmek beni heyecanlandıracak.

OKU  Stalker 2 geliştiricisinin en son yenilgisi, ofisinin üçte birini yok eden bir yangın oldu, ancak ekibin 'daha önce olduğundan daha kötü bir durumla uğraştığı' konusunda ısrar ediyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.