Oyun Haberleri

Elite Dangerous stüdyosu Frontier Developments, ‘hayal kırıklığı yaratan bir mali performans döneminin ardından’ işten çıkarmaları duyurdu

Elite Dangerous screenshot

Oyun endüstrisi Annus horribilis Bugün Elite Dangerous stüdyosu Frontier Developments’ın işe alımları dondurduğunu, maliyetleri düşürdüğünü ve bilinmeyen sayıda çalışanı işten çıkardığını söyleyen bir duyuruyla devam etti.

Frontier, “2023 yılında Frontier, hayal kırıklığı yaratan mali performans ve daha zorlu endüstri koşullarının ardından temel güçlü yönlerine yeniden odaklanmak için stratejisini geliştirdi.” dedi. “Bugün duyurulan Organizasyonel İnceleme, güncellenmiş stratejik planı daha verimli bir şekilde sunmak, Şirketi kâra döndürmek ve gelecek için sürdürülebilir bir temel oluşturmak için Frontier’ı yeniden şekillendirecek.

“İnceleme Frontier’ın liderliğine ve yapısına iyileştirmeler getirecek, Şirket genelinde verimliliği artıracak ve yıllık işletme maliyetlerinde %20’ye kadar bir azalma elde edecek. Maliyet düşüşleri, işe alımların dondurulması, harcama kesintileri ve ne yazık ki işten çıkarmalar yoluyla sağlanacak, istişareye tabidir.”

Birleşik Krallık’ta işten çıkarılan çalışanların, neden işten çıkarıldıkları, işten çıkarılmanın alternatifleri olup olmadığı ve yeniden eğitim gibi ne tür bir desteğin sunulacağı konusunda işverenleriyle yasal olarak “istişare” yapma hakları var. , işlerine son verildikten sonra. Süreç özellikleri, söz konusu şirketin büyüklüğüne ve işten çıkarılan kişi sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir ve genellikle çalışanları işten çıkarılmaktan korumasa da, varsayılan genel amaç netliği sağlamak, hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak ve en azından teoride, işten çıkarılan çalışanlar için inişi mümkün olduğu kadar yumuşak yapın.

Frontier, 2023 yıllık raporunda, 31 Mayıs’ta sona eren önceki mali yılın, “F1 Manager 2022’nin beklenenden düşük satış katkısı ve portföy genelindeki genel satış düşük performansı” nedeniyle “zorlu” olduğunu söyledi. Noel tatili dönemi ve Foundry oyunlarının beklenenden daha kötü performansı.” Foundry, Frontier’in üçüncü taraf yayıncılık bölümüydü ve “hayal kırıklığı yaratan” mali performansın ardından Haziran ayında kapatılmıştı: Frontier o sırada Foundry’nin “Fronier’in her kitabın ilk yılı içinde olumlu bir yatırım getirisi beklentisini karşılamadığını” söylemişti.

2023, oyun geliştiricileri için gerçekten perişan bir yıl oldu; çünkü işten çıkarmalar sektöre son derece üzücü bir hız ve ölçekte yayıldı. Frontier Developments, Epic Games, Electronic Arts, Activision, CD Projekt, Take-Two, BioWare, Firaxis ve diğer birçok şirketin ardından 2023’te personel sayısını azaltan uzun oyun geliştiricileri serisinin sonuncusu oldu. Meta, Microsoft, Amazon, Unity ve Google gibi büyük teknoloji şirketleri de hiç bitmeyen kâr ve büyüme arayışları nedeniyle iş güçlerini önemli ölçüde azalttı.

OKU  Granblue Fantasy: Relink Developer Bu Ay Yeni Bilgi Veriyor

Bugün açıklanan organizasyonel incelemenin 2024’ün başlarında sonuçlanması bekleniyor. Frontier, bunun sonucunda kaç çalışanın işten çıkarılacağını söylemedi, ancak daha fazla bilgi için iletişime geçtim ve bir yanıt alırsam durumu güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.