Oyun Haberleri

Burası bir onur yeri değil: çöplüklere gömülecek 36 milyon dolara kadar Funko Pops

Geralt of Rivia Funko Pop superimposed over Mountain of rubbish and plastic bags, in the Dandora landfill in Nairobi, with marabu birds. High pollution and serious damage to the ecosystem. - stock photo by Enrico Tricoli via Getty Images

Kotaku tarafından tespit edildiği gibi (yeni sekmede açılır)Funko Inc. tarafından yakın zamanda yapılan bir kazanç çağrısı, vinil tchotchke üreticisinin depolarda duran çok fazla stoğu olduğunu ve bunun 30-36 milyon $’lık⁠ değerindeki “silineceğini” ortaya çıkardı. çöp. Erken bir salgın patlaması da dahil olmak üzere birkaç bereketli yıldan sonra Funko, doymuş bir pazarın ve azalan talebin yandığını hissediyor gibi görünüyor.

funk_pops_found_at_landfill_to_be_destroyed from r/funkopop

Bu tehlikeli gömüye bir tür uyarı eşlik etmelidir. Uzak bir gelecekte Dünya’nın sakinleri bu vinil hazineye rastladıklarında, neye bulaştıklarını anlamak zorundalar. Geleceğin medeniyetlerine mesajımız “Biz kendimizi güçlü bir kültür olarak gördük. Burası şeref yeri değil” diye başlardı. 2,7 milyondan fazla Funko Pops (30 milyon $ bölü Pop başına yaklaşık 11 $) için devasa mezarlığımızdaki yazıt “Burada çok değerli hiçbir eylem anılmıyor… burada hiçbir şeyin değeri yok” şeklinde devam edecekti. “Buradakiler bizim için tehlikeli ve itici.”

Tamam, bu aslında Sandia Ulusal Laboratuvarlarından önerilen bir mesajın parçası (yeni sekmede açılır) uzak gelecekte olanları nükleer atık sahalarından uzak tutmak için uyarmak, ancak uzak geleceğin arkeologlarının toplumumuzun geride bıraktığı atıklarda geniş bir vinil bobblehead Geralts, Grogus ve Green Goblins hazinesini ortaya çıkardığını hayal etmek benim için çok komik.

Ve belki de değiller O kötü. Funko Pop’lar bana göre değil, ama her yerde hazır ve nazır koleksiyon parçalarına karşı çekingen, belirgin bir hoşnutsuzluk, o standart, tembel göstergelerden biri haline geldi, keskin veya çığır açan bir şeymiş gibi sunabileceğiniz yeniden hararetli bir fikir⁠—ayrıca bkz. nefret etmek Nickelback ve Thinking Die Hard, seçtiğiniz ruhani veya seküler kış tatilini kutlamak için bir film. Funko Pops değil gerçekten nükleer atık, benim hesabıma göre biraz eskimiş olsalar bile—açıkça salgın öncesi2018-core Instagram Live gibi, “patlamış mısır ciğeri”, önceden yaygın yasal ot CBD çılgınlığı veya gelecek için bir umut duygusuna sahip olmak.

Milyonlarca küçük adamın acımasız kaderini doğrulamak için Funko’ya ulaştık ama durum pek iyi görünmüyor. Funko fan hesabından bir 2020 gönderisi MayTheFunkoBWY (yeni sekmede açılır) Şirketin fazla stoğu bir önceki değer düşüklüğünde imha ettiğini belgeler. Bu gönderi Reddit kullanıcısı edelwiess20’den (yeni sekmede açılır) sadece birkaç gün önce, Funko stokunun imha edilmeye hazır bir çöplükte gösterildiği iddia ediliyor.

Çölde bu kadar çok aptal oyuncağın gömülmesi (muhtemelen, Funko’nun hazinesinin nerede saklanacağını veya birden fazla alana yayılıp yayılmayacağını bilmiyoruz), Toprak Ana’nın 2,7 milyon küçük plak adamla lekelenmesi? Şimdi bu, ruhen hasta bir toplumdan gelen bir yardım çığlığı, eğer bir tane gördüysem.

OKU  MultiVersus Direktörü, Adventure Time'dan Marceline'nin Kadroya Katılmasına İlgi Duyuyor

Yine de, tüm bunları daha önce görmediğimizden değil. Daha geçen hafta bir Reddit kullanıcısı 100.000$ değerinde Magic kart gördü (yeni sekmede açılır) bir çöplükte, Atari’nin ET The Extra Terrestrial’ı toplu gömmesi (yeni sekmede açılır) kartuşlar, bir belgesel ekibi tarafından ortaya çıkarılana kadar birçok kişi tarafından inanmadı.

Yine de, belki yapabilseydik iyi olurdu ders öğrenmek bir kereliğine bu tür şeylerden. Gurur, aşırılık ve manik kâr peşinde koşma hakkındaki bu basit, absürd ahlak oyunlarını oynamaya devam ediyor gibiyiz. Uzak geleceğin arkeologları bu gömülü Funkoların bizim tanrılarımız olduğuna karar verirlerse, bu aşağılanmayı hak etmiş oluruz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.