Oyun Haberleri

Epic Games, Fortnite İhlalleri İçin FTC’ye 500 Milyon Dolardan Fazla Ödeme Yapacak

epic-games-logo-key-art

ABD Federal Ticaret Komisyonu açıkladı Epik Oyunlar çocukların mahremiyet yasaları ve çevredeki çeşitli diğer yağmacı uygulamalarla ilgili iki cezadan 520 milyon doların üzerinde ödeme yapmalıdır. Fortniteoyun içi satın alımlar. Epic Games yakın zamanda birkaç ayarlama yaptı. Fortnite‘ın şikayetler sonucunda kullanıcı arayüzüne girmiş ve politikalarını ve aldığı önlemleri detaylandıran bir açıklama yayınlamıştır.


Epic Games, en çok inanılmaz derecede popüler olan oynaması ücretsiz battle royale oyunuyla tanınır. Fortnite mikro dönüşümlerden milyarlarca gelir elde eden. Önemli sayıda çocuğun severek oynadığı ücretsiz bir oyun olarak, para kazanma uygulamaları geçmişte tartışmalara ve davalara konu olmuş, bunun sonucunda ganimet kutusu sisteminde ve diğer gelir kaynaklarında büyük değişiklikler yapılmıştır. tarafından popüler hale getirilen uygulamaların birçoğu Fortnite ganimet kutuları, premium savaş geçişleri ve diğer sistemler gibi oyunlar arasında çekişme konusu olan oyun endüstrisinde her yerde bulunur hale geldi. Diablo Ölümsüz.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: ABD Kongre Üyeleri Oyun Geliştiricilerini Taciz ve Aşırılık Konusunda Sorguluyor

FTC bugün Epic Games’in mahremiyet ihlali iddiaları ve istenmeyen masraflar nedeniyle rekor kıran yarım milyar dolarlık ceza ödemeyi kabul ettiğini duyurdu. masraflar. FTC’nin Tüketiciyi Koruma Bürosu yöneticisi Samuel Levine, konuyla ilgili şunları söyledi: Fortnite“Epic’in gevşek gizlilik uygulamaları nedeniyle çocukları ve gençleri riske attığı ve karanlık kalıpları kullanması nedeniyle tüketicilere milyonlarca yasa dışı masrafa mal olduğu” ve “şirketin varsayılan ayarlarını değiştirmesi gerekeceği” mikro dönüşümleri ve gizlilik ihlalleri, milyonları tüketicilere iade edin ve mahremiyet ihlalleri için rekor bir ceza ödeyin.”

OKU  AB, kripto için dünyanın ilk düzenleyici çerçevesini onayladı

Prop Hunt Office Space haritasında oynayan oyuncu

Epic Games, bu ayın başlarında uygulamaya konulan Epic Games Launcher’ın çocuk hesabı özelliği ve “satın almak için beklet” mekanizmasına geçiş gibi çocuk oyuncular ve mikro dönüşümlerle ilgili sorunları ele almak için yaptığı değişiklikleri ayrıntılarıyla açıklayan bir bildiri yayınladı. Fortnite tek bir tuşa basma yerine satın alma. Epic ayrıca, yanlışlıkla yapılan satın alımları azaltmak için kozmetik satın alımlarını iptal etme penceresini 24 saate çıkardı ve bir oyuncu, yeni satın alınan bir kozmetik ürününü donatmak üzereyken, geri ödeme uygunluğunu iptal edecek bir onay açılır. Varsayılan olarak, 18 yaşın altındaki oyuncuların sohbetleri artık varsayılan olarak “Kimse”, profil ayrıntıları varsayılan olarak gizli ve taraflar varsayılan olarak “yalnızca davet” olarak ayarlanmıştır.

FTC, son yıllarda video oyunlarına daha yakından bakıyor, EA’nın ardından yağma kutusu sistemlerine yönelik soruşturmalar açıyor. Yıldız Savaşları Savaş Cephesi 2 ganimet kutusu tartışması, dünya çapında düzenleyici incelemeye ve Belçika’da ganimet kutularının tamamen yasaklanmasına yol açtı. Umarım Epic Games’e verilen bu rekor ceza, diğer geliştiricilerin para kazanma uygulamalarını ve gizlilik politikalarını yeniden düşünmelerini sağlar.

DAHA: Fortnite’ın Yeni Nesil Grafikleri, 4. Bölüm’ün En İyi Özelliğidir

Kaynak: FTC, Epic Games, Gamesradar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.