Oyun Haberleri

Kafatası ve Kemikler yeni bir oyun sergiliyor ve hala çok etkileyici değil

Kafatası ve Kemikler yeni bir oyun sergiliyor ve hala çok etkileyici değil

Skull and Bones’u erteledikten sadece iki gün sonra (yeni sekmede açılır) yine, bu kez 2023-24’ün başlarında Ubisoft, genellikle ertelenen korsan macerasının “anlatısal oynanışını” sergileyen yeni bir geliştirici yayını yayınladı. Video, oyuncuları, anlatı yönetmeni Joel Jannise tarafından “bir hikayeyi bir dizi adımla anlatmanın bir yolu” olarak tanımladığı bir “soruşturmaya” götürüyor.

Janisse videoda “Oyuncu, ilginç olacağını ve muhtemelen bir tür hazineye veya bir tür skora yol açacağını düşündüğü bir şeyin izini sürüyor” diyor. “Ama aynı zamanda gruplarımız ve dünyamız hakkında bir hikaye anlatıyor ve bunu örneğin şişelerdeki mesajları, kayıp günlük kırıntılarını bularak, bazen dünyadaki farklı karakterlerle konuşarak yapıyoruz ve bu sayede Bir hikaye anlatmak.”

Videoda görülen soruşturma, her ikisi de küçük bir krallığın tahtının uygun varisi olduklarına inanan bir erkek ve kız kardeş arasındaki sığır etine odaklanıyor. Bir korsan olarak, durumun siyasetini pek umursamıyorsunuz, ancak tahtlar taçlarla birlikte gelir ve taçlar çok para eder.

Aksiyon, yerel bir yerleşimi yağmalama göreviyle başlıyor ve bu noktada dikkatimi dağıtmaya başlıyorum. Yağma eylemi, söz konusu limana yeterince yaklaşmak, “yağma” düğmesine basmak ve ardından sınırlı bir alanda yelken açarak düşman gemilerini patlatırken bir zamanlayıcı yavaşlayarak ilerleyişinizin sinyalini vermekten ibarettir. ekran ekibi yapıyor.

“Buradaki fantezi, biz burada savaşırken ve yerimizi korurken, onlar yerleşim yerinde koşuşturuyor, ellerine geçen her şeyi çalıyorlar ve bu durumda aradığımız şeyi arıyorlar.” , araştırmamızdaki bir sonraki ipucu bu,” diyor Janisse. Ve bence bu, Kurukafa ve Kemikler ile ilgili temel sorunlarımdan birini gerçekten çözüyor: Bu tamamen bir fantezi, çünkü ona katılamıyorum – bunun olduğunu göremiyorum bile.

Janisse ve üst düzey topluluk geliştiricisi Alexis Cretton, keşfettikleri bir gemi enkazını araştırmayı seçtiklerinde soruşturmanın ilerleyen bölümlerinde de aynı şey olur: Gemiye yanaşırlar, “ganimet” düğmesine basarlar ve gemideki öğe anında görünür. envanter.

OKU  Güncelleme: 'Frankengun' Destiny hatası düzeltildi, umarım eğlenmişsinizdir

Kafatası ve Kemikler’in en temel, merkezi unsuru olan yelkencilik bile pek etkileyici görünmüyor. Videoda gemiler hafif ve yüzer görünüyor, kütle veya atalet duygusu yok ve suya çok tepki vermiyorlar; gemileri düzgün bir şekilde keşfetmek de imkansızdır – örneğin güverte altına veya kaptan kamarasına giremezsiniz.

Her şey çok sıkıcı görünüyor. Korsan fantezim menüler ve zamanlayıcılarla etkileşim kurmak değil, kabadayılık yapmak! İdeal olarak, mümkün olan en saçma yollarla. Temmuz 2022’deki bir oyun, Skull and Bones’u izlemenin bende Sea of ​​Thieves oynamak istemesine neden olduğunu ortaya çıkardıktan sonra söyledim. (yeni sekmede açılır)ve bu hala büyük ölçüde böyle. Janisse, Ubisoft’un “doğru olduğumuzdan emin olmak için tarihçilerin yanı sıra dil ve kültür uzmanlarıyla gerçekten yakın çalıştığını” söyledi, ki bu iyi – peki ya eğlence? Skull and Bones, oyunun dillerinin ve irfanının gerçekliğini yansıtmak için üç farklı türde deniz gecekondusuna sahiptir; Sea of ​​Thieves, kendi enstrümanlarınızı çalmanıza, dans etmenize, aşırı içmenize ve takım arkadaşlarınızın üzerine kusmanıza izin verir.

Dilerseniz bunun gibi şeyler de yapabilirsiniz. (yeni sekmede açılır):

Sizi bilmem ama bu benim dalmak istediğim türden bir korsan macerası. (Merak etmeyin, o iyi. Virgil için büyük bir gökyüzü macerası!)

Sadece videolardan yola çıkarak bir oyun hakkında kesin hükümler vermek mümkün değil. Ama Kafatası ve Kemikler sürükleniyor, Ubisoft’un başı dertte (yeni sekmede açılır)ve elinden gelenin en iyisini yapması gereken bir zamanda, bu gerçekten etkilemiyor. Ubisoft bu haftanın başlarında en son Skull and Bones gecikmesinin “daha fazla cila ve denge sağlamamıza yardımcı olacağını” söyledi, ancak bu videoda gördüğüm şey bir cila eksikliği değil, ilginç bir oyun eksikliği.

Skull and Bones, çıkış tarihi olmadan geri döndü, ancak Ubisoft 2023-24 mali yılının başlarında çıkması bekleniyor. Yani 1 Nisan’dan sonra.

OKU  Sam Bankman-Fried'ın davada olmasıyla birlikte, 2022'deki 40 milyar dolarlık çöküşün arkasındaki kaçak kripto "Lunatic", Karadağ'daki kaçışından iade ediliyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.