Oyun Haberleri

Gears of War’ın yaratıcısı Cliff Bleszinski, LawBreakers’ı geri getirmiyor ve ‘oyun yapma konusunun tamamında’

Two LawBreakers characters face off.

Gears of War yaratıcısı Cliff Bleszinski’nin gizemli alayı ortaya çıktı (yeni sekmede açılır) başarısız FPS LawBreakers’ın geleceği hakkında biraz erken olmuş olabilir. İki hafta önce tweet attı “Avukatlarımdan az önce LawBreakers hakkında bir mesaj aldım. Bizi izlemeye devam edin” (yeni sekmede açılır) (“oyunun başarısız olması için kök salan” insanlara karşı bir rant atmadan önce), artık çoktan ölmüş olan oyun için bir tür geri dönüşü ima ediyor. Şimdi bunun, 2023’te oyunun haklarını kimin elinde tuttuğuna dair bir yanlış anlaşılmaya dayandığı görülüyor – daha yeni bir tweet diyor ki “Nexon’un LawBreakers’ın haklarına sahip olduğu ortaya çıktı.” (yeni sekmede açılır) Nexon’un CEO’suna bir diriliş hakkında DM göndermesi için başvurmadan önce.

Nexon’un hakları elinde tutması mantıklı; oyunu ilk olarak 2017’de piyasaya sürüldüğünde yayınladılar. Daha az net olan şey, LawBreakers’ı geri getirmek için ne gibi bir teşvike sahip olmaları gerektiği. İyi incelemesine rağmen (ona çok saygın bir %84 puan verdik) (yeni sekmede açılır)), ticari olarak çaresiz bir fiyaskoydu ve sonunda Bleszinski’nin stüdyosu Boss Key Productions’ı öldürerek oldukça güvensiz bir bahis haline getirdi. Ve bu varsayımsal canlanmayı yönetmeyi teklif bile etmiyor – 3. bir tarafın üzerinde çalışmasını istiyor ve onu danışman olarak işe al (yeni sekmede açılır). Bu bana bir iş teklifinden çok, Ubisoft’un ‘Hollanda lale çılgınlığı sırasında Assassin’s Creed’im için bana ödeme yapmak isteyip istemediğini yüksek sesle merak ediyormuşum gibi geliyor.

Bleszinski, en azından şimdilik, yeni projeleri kendi başına yönetmekle iyi ve gerçekten işi bitmiş gibi görünüyor. “Bir süreliğine oyun yapma meselesini biraz geride bıraktık” (yeni sekmede açılır)bir stüdyonun CEO’su veya bir projede baş tasarımcı olmayı şu şekilde tanımlıyor: “yorucu” (yeni sekmede açılır). Dürüst olmak gerekirse, yeterince adil. Yine de bu danışmanlık fikrine kesinlikle hevesli görünüyor – bir süredir Koalisyona, onlara aşağıdaki gibi şeyler söylemesi için kendisine para ödemeleri gerektiğini söylüyor. hangi kamera açılarını kullanmalı (yeni sekmede açılır) yeni Gears of War oyunlarında. Onu bu teklifi kabul etmiş gibi görünmüyorlar.

Son zamanlarda distopik bir gelecekte adalet için savaşan köpeklerle ilgili bir çizgi roman da dahil olmak üzere bu günlerde oyunların dışındaki projelerle meşgul görünüyor. (yeni sekmede açılır)ama aynı zamanda 2022’de yayınlanan bir anı kitabı ve şaşırtıcı bir şekilde yatırımcı ve yapımcı olarak rol aldığı birkaç tiyatro yapımı.

Bleszinski’nin tweet’lerinden son bir ilginç bilgi: görünüşe göre High on Life’ın yaratıcıları Squanch Games, kendi haklarının, varlıklarının veya her ikisinin birden sahibi olabilir. kısa ömürlü 80’ler temalı battle royale Radikal Heights (yeni sekmede açılır), Boss Key Productions kapatılırken satın alındı. Neden aldılar? Tahminin benimki kadar iyi – görebildiğim tek bağlantı, Squanch Games’in kurucusu Justin Roiland’ın LawBreakers’ta seslendirme rolü olduğu ve belki de stüdyoya ya da Bleszinski’nin kendisine karşı bir sevgi beslediği. Gerçek ne olursa olsun, Radikal Heights’ın yeniden canlanması, muhtemelen LawBreakers’ın geri gelmesinden bile daha az olası birkaç şeyden biridir – Nintendo’nun Activision’ı satın alması ve kedilerin kendiliğinden konuşmayı öğrenmesi.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  ISS bilgi işlemine yardımcı olmak için uzaya fırlatılan SSD'ler