Oyun Haberleri

Gözlerime inanamıyorum! Razer Synapse çok ihtiyaç duyulan yaşam kalitesi güncellemesini alıyor

Dough Spectrum 4K

RazerCon 2023’ten bazı iyi haberler: Herkesin favori yılan temalı donanım şirketi, yeni ve geliştirilmiş Razer Synapse’i de içeren yeni bir yazılım paketini duyurdu. Şirket, donanım yapılandırma yazılımının “daha hızlı, daha sorunsuz, daha akıllı” olacağının sözünü veriyor.

Çoğumuz Razer Synapse ile stresli bir iş ilişkimiz olduğu konusunda hemfikir olabiliriz. Halihazırda Razer çevre birimlerine sahipseniz veya daha önce sahip olduysanız, sürücüleri güncellerken veya RGB’yi kişiselleştirirken büyük ihtimalle bu kararsız yazılımla karşılaşmışsınızdır. Görünüşe göre Razer yeni Synapse ile sorunlarımızın çoğuna çözüm buluyor.

Uygulama arayüzü tamamen yeniden tasarlanıyor. Birden fazla ekrana tıklamanıza gerek kalmadan cihazınızın ayarlarını özelleştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunarak daha akıcı ve potansiyel olarak daha hızlı görünüyor.

En büyük, en dikkate değer gelişme, artık cihazların kurulması ve güncellenmesinin “şu anda kullanımda olan diğer cihazları artık kesintiye uğratmayacağıdır.” Örneğin, Synapse 3’te, bir Razer klavyesindeki sürücüleri güncellerseniz, takılı tüm USB cihazlarınızı kapatıp açarak onları bir süreliğine çevrimdışı duruma getirir. Bu çok rahatsız edici.

RGB’den bahsetmişken Razer, bağımsız bir Chroma uygulaması başlattığını da duyurdu. Bu yazılım, klavye, fare, kulaklık veya yeni duyurulan Aether RGB ampulleri ve LED şeritleri olsun, cihazlarınızdaki RGB ile ilgili her şeyi yönetecektir. RGB’yi hâlâ yeni Synapse’den kontrol edebilir ve özelleştirebilirsiniz, ancak Chroma uygulaması yalnızca aydınlatmayla ilgilenen ve Huntsman klavyesinin sürücülerini güncellemeyen kişiler için görünüyor.

Razer Axon, yazılım duyurularının en ilgi çekici olanı. Axon Create (Leonardo.ai tarafından desteklenmektedir) adı verilen bir dizi yapay zeka aracından yararlanıyor. Bu araç, kullanıcıların yalnızca bir metin istemine yazarak ve gerisini yapay zekanın yapmasına izin vererek özel duvar kağıtları ve Chroma aydınlatma desenleri oluşturmasına olanak tanıyor.

Resim


En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.

OKU  AMD, iki yeni giriş seviyesi dizüstü bilgisayar APU'sunda Zen 4 çekirdeklerini Zen 4c ile değiştirdi ve "hiçbir insanın aradaki farkı bilemeyeceği"ni belirtti

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.