Oyun Haberleri

Street Fighter 6 bile şimdi VR’ye dönüştürüldü

Street Fighter 6 bile şimdi VR'ye dönüştürüldü

My Quest 2, bu noktada Beat Sabre oynadığım hemen hemen bir şey, ancak VR’ye taşınan düz bir oyun görmek her zaman güzel. Quake 2’nin ve diğer 90’ların atıcılarının kulaklık uygulamalarını oynadım ve her zaman doğru hissettirdi. 1990’lar en yüksek VR çılgınlığıydı ve o dönemin birinci şahıs oyunlarını soğuk bir günde sıcak yüzüme koyduğumda buğulanan gözlüklerle görmek tam olarak ait oldukları yer gibi görünüyor. Bununla birlikte, Street Fighter’ı VR’de görmeyi beklemiyordum.

Street Fighter 6’nın VR uygulaması, tüm RE Engine oyunlarına VR desteği ekleyen REFramework’ün son sürümünde Praydog aracılığıyla bize geliyor. Bu, modern Resident Evils 2 ila 4, 7 ve Village’ı ve aynı zamanda Devil May Cry 5 ve Monster Hunter Rise’ı desteklediği anlamına gelir. Ve evet, artık Street Fighter 6’yı destekliyor.

VR için bariz bir seçim değil, çünkü kim E. Honda’nın onları birinci şahıs olarak çarptığını görmek ister? Tamam, dışarıdaki biri kesinlikle bunu görmek istiyor, ancak REFramework’ün sunduğu şey bu değil. Bunun yerine, en sevdiğiniz sokak dövüşçülerine tezahürat yapan kalabalığın ön sırasındaymışsınız gibi uygulanır. Kamera her zaman %100 kontrolünüz altında değil, özel hareketler ve belirli sayaçlar için değişen miktarlarda yakınlaştırma yapmak biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak yine de oldukça düzgün görünüyor.

Görüntülerin çoğu, bir HUD olmadan oynandığını gösteriyor, ancak açıkça bir seçenek olarak var ve Juri ile Cammy maçında bir dakikalık işaretin etrafındaki sağlık çubuklarının nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Ayrıca, Cammy’nin kafasının kansız bir Mortal Kombat ölümü gibi vücudunu tamamen terk etmesi gibi, muhtemelen olayları seçtiğiniz açılardan görüntüleme özgürlüğünüzün artması nedeniyle bazı animasyon tuhaflıkları da görebilirsiniz.

Praydog, Unreal Engine’de yapılan oyunlar için evrensel bir VR enjektörü üzerindeki işi de devraldı; bu, sonunda Stray, Ghostrunner, Back For Blood, Satisfactory, The Quarry’yi gösteren demo görüntüleri ile Unreal’da yapılan herhangi bir oyunun VR’de mevcut olduğunu görmek anlamına gelebilir. ve hatta Life is Strange: True Colors’ın tümü sanallaştı. Belki de Beat Sabre’den başka bir şey çalmayı denemeliyim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  AMD halkın talebine yanıt veriyor: Radeon RX 6000 sahipleri artık Akışkan Hareketli Çerçevelerin keyfini çıkarabilir