Oyun Haberleri

Grounded’ın bir sonraki güncellemesi, özel arka bahçelere ve oyun modlarına olanak tanıyan tam kapsamlı yaratıcı araçlar ekleyecek

Grounded'ın bir sonraki güncellemesi, özel arka bahçelere ve oyun modlarına olanak tanıyan tam kapsamlı yaratıcı araçlar ekleyecek

Dünya çapındaki büyük hayatta kalma oyunu Grounded’ın minik insanları harika bir güncelleme yolda: Make It and Break It, 13 Kasım’da çıkacak ve Playgrounds adı verilen, araçları kullanarak özel oyun haritaları ve modları oluşturmanıza olanak tanıyan yaratıcı bir mod getirecek. geliştirme ekibinin kendilerini kullandığı şeye oldukça yakın görünüyor.

Güncelleme, özel oyun alanlarınız için doğma ve sesler gibi mekanikler oluşturmanıza olanak tanıyan bir dizi “gizmos ve gadget” ile birlikte gelecek. Ayrıca, oyuncuların bu yaratımları daha kolay kaydedip başkalarıyla paylaşma yeteneğini de içerecek ve Grounded için tamamen yeni oyun modlarının (yarış, arena savaşları vb.) yanı sıra çekirdeğe daha yakın yeni hayatta kalma deneyimlerine olanak tanıyacak.

Güncelleme, Obsidian’daki ekibin kaçınılmaz olarak ilerlemesi gerektiğinde, insanların Grounded’dan alabilecekleri oyun süresini uzatmalarına izin verme hedefiyle yapıldı.

“İnsanlara keyif aldıkları oyunların ömrünü uzatma fırsatı vermek her zaman gerçekten harikaydı ve bu bizim için çok önemliydi. Topluluğun bu araçlarla neler yapabileceğini her zaman görmek istedik,” dedi oyun direktörü Adam Brennecke, Xbox’ın bloguna verdiği röportajda.

Brennecke, “1.0 için harika bir anlatım deneyimi yaratmaya odaklandık ve yaşam kalitesi güncellemeleri, daha fazla çeşitlilik ve harika özellikler eklemeye devam ettik” dedi. “Öyle bir noktaya geldik ki [backyard] Gerçekten detaylandırılmış hissettim, oyundaki tüm içerikten memnunduk ve bu yapılacak bir sonraki şey gibi geldi.”

Obsidian’ın açıklaması göz önüne alındığında, oyun tasarımlarınız için kullanabileceğiniz mantık anahtarları ve benzerleri de dahil olmak üzere araçların kendileri çok sağlam görünüyor. Ayrıca, “yerleştirebileceğiniz nesne sayısında herhangi bir sınırlama olmaksızın” “bahçede yer alan hemen hemen her nesneye” erişebileceksiniz; bu, oyunu gerçekten sarsacak bazı yeni modlar yaratmak için lezzetli bir davet gibi görünüyor. Brennecke, insanların “kendi Grounded deneyimimizden daha iyi bir şey” yapıp yapmayacağını görmekten heyecan duyduğunu söylüyor.

OKU  En sevdiğimiz ekonomik oyun koltuğumuz Black Friday için şimdiye kadarki en ucuz fiyata

Obsidian’dan Adam Brennecke ile yapılan röportajın tamamı için Xbox’ın bloguna bakın. Yayınlanmadan önce oyun testine girme hakkında daha fazla bilgi için Obsidian’ın web sitesine bakın.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.