Oyun Haberleri

Harika Half-Life 2 VR modunun arkasındaki ekip, bugün Episode 1 sürümünü yayınlıyor

Harika Half-Life 2 VR modunun arkasındaki ekip, bugün Episode 1 sürümünü yayınlıyor

Half-Life 2 VR modunun yayınlanmasından sadece altı ay sonra (yeni sekmede açılır)Source VR Mod Ekibindeki geliştiriciler, Half-Life 2: VR Modu – Bölüm 1’in piyasaya sürülmesi için hazırlanıyor (yeni sekmede açılır) daha sonra bugün. Oh, ve Bölüm 2 versiyonu (yeni sekmede açılır) 6 Nisan’da, bundan birkaç hafta sonra piyasaya çıkıyor. Bu noktada Valve’ın geliştirme sürelerinde sadece bodur olduklarını düşünmeye başlıyorum.

Half-Life 2 Episodes üçlemesindeki (herhangi bir gün) ilk oyunun gözlük tabanlı yeniden uygulaması olan HL2 Episode 1 için VR modu, “Valve’nin Half-Life 2’nin epizodik devamı niteliğindeki topluluk yapımı bir uyarlamadır. tamamen oda ölçeğinde bir Sanal Gerçeklik deneyimi”. SteamVR’nin desteklediği herhangi bir VR başlığında çalışacaktır. Benim gibi kulaklıkların ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikriniz yoksa, işte en öne çıkanların bir listesi:

  • Valf Endeksi (doğal olarak)
  • HTC Vive
  • Oculus Rift (ve Görev 2)
  • Windows Karma Gerçeklik kulaklıkları

SteamVR uyumlu kulaklıkların tam listesini burada bulabilirsiniz (yeni sekmede açılır), ancak yukarıdakilerin çoğu kullanıcının oynayacağı şeyler olduğunu söylemeye cüret ediyorum. Ayrıca bir bHaptics yeleğiniz varsa, Bölüm 1 VR modunun bunun için de yeni desteği vardır, böylece bir Combine silahlı ateşi yağmurunda ölme deneyimini gerçekten yaşayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, Bölüm 1 modu orijinal HL2’dekine benzer şekilde oynayacak gibi görünüyor. Silahlar, sanal gerçeklikte anlam ifade edecek şekilde ayarlandı; örneğin, av tüfeğini pompalamanız ve SMG’yi iki elinizle sabitlemeniz gerekecek – ve Half-Life: Alyx tarzı etrafında ışınlanamayacaksınız. Bunu yapmak, bazı gerçekten korkunç fizik aksaklıkları üretme riskini taşır. Normal, VR olmayan bir video oyunu oynayan bir tür mağara adamı gibi etrafta koşmanız gerekecek.

Bu, bazıları için taşıt tutması ile ilgili sorunlara yol açabilir, özellikle de Gordon ve Alyx’in eski bir minibüsün paslı karkasına birkaç yüz fit daldıkları bir sekansta, ancak yanlışlıkla ışınlanırsanız katlanacağınız dehşetle karşılaştırıldığında muhtemelen düpedüz rahattır. Source Engine fizik sisteminin hoşlanmadığı bir şekilde.

Dolayısıyla, kulaklığınız ve haptik yeleğinizle oturup düzgün bir şeyler oynamak için bekliyorsanız, Half-Life 2: VR Modu – Bölüm 1’i alabilirsiniz. (yeni sekmede açılır) Bu yayınlandıktan yaklaşık altı saat sonra yayınlandığında Steam’de ücretsiz olarak. Elbette orijinal Half-Life 2: Episode 1’e sahip olmanız gerekecek, ancak eminim ki şimdiye kadar neredeyse hepimizin sahibi olmuştur.

OKU  Dungeons and Dragons: Homebrew Söylenti Tartışmasının Ortasında Twitter'da 'OpenDnD' Trendleri

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.