Oyun Haberleri

‘Hayatını mahvet’—Old School Runescape oyuncusu topluluktan o kadar mantıksız tavsiyeler alıyor ki, 96 milyon altınlık asayı geri almak için bunu kuzenlerine göstermek yeterli

A knight from Runescape bellows a mighty roar.

Bir Runescape oyuncusu Old School RuneScape’e (OSRS) alt dizine ne olduğunu sordu meli çok basit ve anlaşılır bir soruydu (teşekkürler, GamesRadar). İnternet olduğundan onlara kesinlikle basit veya anlaşılır bir cevap vermediler.

“Kuzenim Kodai Asamı çaldı. Aile dramını başlatmadan onu nasıl geri isteyebilirim?” kullanıcıya MethIsntCool’u sorar. Her neyse, MethIsntCool, 2021’in eski günlerinde ailelerinin ilk çocuğunu kucağına aldığını açıklıyor. Sorumlu bir ebeveyn olarak RuneScape karakterlerini öngörülebilir bir şekilde hazırladılar.

“Boşluğumda Kodai asamı kuzenime ödünç verdim. Kimse RuneScape’ten sonsuza kadar çıkmayacağından, Gielinor’a döndüğümde onu geri isteyeceğimi açıkça belirttim” diye açıklıyorlar.

Bazı bağlamlar. Kodai Asası gerçekten güçlü bir silahtır. Bu yazının yazıldığı sırada 96,4’e satılıyor milyon Büyük borsada dijital altın. Oldschool RuneScape’te sihir, rünler (tüketilebilir öğeler) tarafından beslenir. Asa, başlangıçta oldukça güçlü olmasının yanı sıra, diğer rün maliyetlerini tamamen ortadan kaldıracak %15’lik bir paya sahipken aynı zamanda sonsuz Su rünleri yaratır. Bu pahalı bir çubuk.

MethIsntCool artık evde oturan bir ebeveyn, dolayısıyla RuneScape’e giriş yapmak için biraz daha zamanları var. Ancak bu hikayede bir değişiklik var; kuzenleri düşünülemez olanı yaptı. Asayı belirsiz bırakarak tamamen aynı öncelikleri geliştirdiler: “Kuzenimin artık kendi çocuğu var ve hatalı bir şekilde RuneScape’in artık onun önceliği olamayacağına inanıyor.”

Değerli asalarının gerekenden daha uzun süre örümcek ağlarını toplamasına izin vermek istemeyeceklerini tahmin edebilirsiniz. Ufukta Şükran Günü varken onu köşeye sıkıştırmak için mükemmel bir fırsat yakaladılar. “Onu başarılı bir şekilde bir kenara çekip bu adamdan çocukluğundaki işaretle ve tıkla oyununa giriş yapmasını, bir yıldan fazla süredir kullanmadığı 2 faktörlü kimlik doğrulayıcıda gezinmesini ve üyelik satın almasını ve böylece sihrimi bana takas etmesini nasıl isteyebilirim? asa?” Gerçekten nasıl.

OKU  Bu şık görünümlü Hellboy roguelike'si 4 Ekim'de piyasaya sürülecek

OSRS topluluğunun bazı makul karşı önlemler önereceğini düşünebilirsiniz. Kibarca ona soru sormak ya da hindinin iki katı payla rüşvet vermek. Belki de ondan şifreyi istiyordur. İşte konuya verilen en iyi yanıt.

GatoDiablo99, “Bu konuda yetişkin gibi davranmayın. Ortalığı kasıp kavurun. Hayatını mahvedin. Bu RuneScape. Onun aptal çocuğundan daha önemli” diye yazıyor GatoDiablo99, en normal enerjilerini bu tamamen çözülebilir soruna kanalize ediyor. Bu, diğer katılımcılar arasında bir suçlu kana susamışlık dalgası yarattı. Hatta bir kullanıcı, gerçek bir suç olduğundan oldukça emin olduğum bir şeyi önerdi. “Keylog yaptığınız bir dizüstü bilgisayarda oturum açmasını sağlayın. Onu temizleyin ve gerçekte neyin önemli olduğunu anlayana kadar ne kadar zaman geçeceğini görün.”

600’den fazla kişinin hemfikir olduğu ya da olumlu oy verecek kadar komik bulduğu başka bir yorum şöyle: “Ona ve yeğeninize/yeğeninize yakın olun. [they] yeterince büyüyünce onlara oynamayı öğret [Old School Runescape]. Bir asa yetiştirmelerini sağlayın. Ödünç almayı isteyin. Kâr.” Bu Ebeveyn Tuzağı düzeyindeki planlama, etkilendiğim kadar dehşete de düştüm.

Neyse ki MethIsntCool’a bu konuda normal davranıp sormasını söyleyen pek çok insan var. Bu da tam olarak böyle olmadı. Ellerindeki tüm bu korkunç tavsiyelerle Şükran Günü’ne gittiler ve kuzenlerine konuyu gösterdiler. Neredeyse hemen eğildi. “Kuzenime son gönderimi gösterdikten sonra benimle internette buluşmayı ve barışçıl bir şekilde asayı teslim etmeyi kabul etti.”

GÜNCELLEME: Sihirli değneğimi geri aldım. Tavsiyelerin için teşekkürler Reddit! r/2007scape’den

GatoDiablo99, kara çırağını azarlayan hayal kırıklığına uğramış bir Sith gibi, onaylamadıklarını ifade etmek için geri döndü. “Ortalığı kasıp kavurmadığın için biraz utanıyorum” diye yazıyorlar ve MethIsntCool buna yanıt veriyor: “Adil olmak gerekirse, yorumunuz onu barışçıl bir işlem için kenara itti.”

OKU  Pokemon Unite, Dragapult Çıkış Tarihini Netleştirdi

Birisiyle hafif bir anlaşmazlığı, internetteki yabancılardan oluşan bir grup toplayarak, o kişiyi dövmenizi söylemelerine izin vererek, sonra da o kişiye, sanki bir Dr. Hyde. Ancak çok komik.

Orijinal başlıktaki son bir yorumun bu hikayeyi düzgün bir şekilde birbirine bağladığını düşünüyorum, bu yüzden sizi bununla bırakacağım. “İki çocuğunuz da berbat durumda.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.