Oyun Haberleri

Hayatta kalma oyunu Sons of the Forest, kooperatif üs kurma, etli kabusları gösteriyor

Hayatta kalma oyunu Sons of the Forest, kooperatif üs kurma, etli kabusları gösteriyor

Hayatta kalma oyunu Ormanın Oğulları (yeni sekmede açılır) 23 Şubat’ta erken erişime açılıyor ve gizemli bir adada korkunç bir yamyam kabileyi keşfederken, üretirken, inşa ederken ve onlara karşı savaşırken, bunu tek başınıza yapmak zorunda kalmayacağınız gerçeğiyle biraz rahatlayın.

Ormanın Evlatları’nı tek oyunculu olarak oynuyor olsanız bile, size yapay zeka tarafından kontrol edilen ve odun kesmek, taş ve sopa toplamak ve balık yakalamak gibi görevleri yerine getirebilen Kelvin adlı bir yoldaş eşlik edecek. Ancak Sons of the Forest’ı sekiz oyuncuya kadar kooperatifte de oynayabilirsiniz (ve evet, Kelvin çok oyunculu modda yine yanınızda olacak). IGN (yeni sekmede açılır) keşfetme, inşa etme, savaşma ve tabii ki kaçınılmaz olarak ağaçların kesilmesi dahil olmak üzere biraz kooperatif oyunu gösteren yeni bir fragman var.

Fragman kısa olsa da, sadık Kelvin’den daha fazla bakış da dahil olmak üzere, özümsenecek çok sayıda eğlenceli küçük ayrıntı var. Kazada yaralandığı ve artık duyamadığı veya konuşamadığı için, bir not defterinde kelimeleri seçen ve okuması için tutan bir oyuncu tarafından talimat verilmesi gerekiyor. Bunun olduğunu görebiliriz 25 saniye (yeni sekmede açılır) Karavana girdi, ardından Kelvin başını eğdi ve okumak için biraz öne eğildi.

Bir dakika sonra Kelvin’in yerden bir ağaç dalı alıp kolunun altına soktuğunu ve ardından oyuncuların üssüne bir kütük taşıdığını görüyoruz. Hatta karavanın savaş bölümü başlarken yardımcı bir şekilde saldıran bir yamyamı işaret ediyor. Teşekkürler Kelvin! Ormandan bana doğru koşan yarı çıplak deliyi gördüğüme eminim ama yardımın için minnettarım.

Ormanın Oğulları’ndaki bina, ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla birlikte harika görünüyor ve yere hayaletimsi bir 3B plan yerleştirip sonra onu dolduracağınız orijinal oyun The Forest’takinden çok daha serbest biçimli görünüyor. günlükler ve şubeler gibi kaynaklarla birlikte. Burada, duvarlar oluşturmak için istiflenen ve döşemeyi yerleştirmek için ortadan bölünen bireysel kütükler görüyoruz. 45 derecelik bir açıda duran bir destek kütüğü yatay olarak kaldırıldığı ve yeni bir çatı olacak gibi görünen başka bir kütükle desteklendiği için bazı temel genişlemeler de gösteriliyor. Oldukça temiz!

Yerliler üssünüzü işgal etmeye başladığında yanınızda başka oyuncuların olması da işe yarayacaktır. Kelvin gibi, düşmanları da izlemek oldukça ilginç: 55 saniye (yeni sekmede açılır) (çok kısa bir süre için) bir dalışı görebilir, karnının üzerine inebilir ve ardından dövüşe vücut sörfü yapıyormuş gibi ıslak çimlerin üzerinde kayabilirsiniz. Birkaçına bir çeşit şok sopası çarptı ve uzuvları donmuş ve elleri seğirerek, taser tarzı bir şekilde yere düştü. Biri korku içinde sürünerek uzaklaşıyor, birkaçı kurtlar gibi dört ayak üzerinde saldırıyor ve sonra uçtan uca saldıran garip, 3 metrelik bir et-kabus var… Bunu neyle karşılaştıracağımı bilmiyorum, ama rahatsız edici.

OKU  Street Fighter 6, 4/20'de Lil Wayne ile 'büyük haberler' vaat ediyor

Görünüşe göre düşmanlar vücuda birden fazla ok alıp ilerlemeye devam edebilir, ancak tek bir kafa vuruşu onları öldürür. Ok ve yay konusunda isabetli değilseniz, doğru olan bazı arkadaşlarınızı yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Ve onları çabucak toparlasan iyi olur: Ormanın Oğulları (yeni sekmede açılır) bu Perşembe Steam Early Access’te çıktı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.