Oyun Haberleri

İsveç’te Xbox Series X/S Fiyatları Arttı

Xbox Consoles

Microsoft fiyatları yükseltti Xbox Serisi X/S İsveç’te konsollar. Xbox Series X, Kasım 2020’de 499 $’a piyasaya sürülürken, daha ucuz, daha az güçlü bir Xbox Series S 299 $’dan piyasaya sürüldü. Donanım farkına ek olarak Xbox Series S, Series X’ten daha az depolama alanı da sunan yalnızca dijital bir konsoldur.


Microsoft kısa süre önce Japonya’daki Xbox konsollarının fiyatını 5.000 yen artırdı, çünkü Xbox Series X ve S artık sırasıyla 59.978 yen ve 37.978 yen. Bu değişiklik 17 Şubat’ta yürürlüğe girdi ve Microsoft, bu artışın nedeni olarak yerel fiyatlandırmanın etkisini gösterdi. Microsoft ayrıca, Xbox Series X/S konsolları artık İsveç’te daha pahalı hale geldiğinden, farklı bölgelerde fiyatlar açısından makul tutarlılığı korumak istediğini belirtti.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Xbox, Şubat 2023 İçin Yeni Konsol Güncellemesi Yayımladı

Gaming Vice tarafından tespit edildiği ve daha sonra Video Games Chronicle tarafından bildirildiği üzere, Xbox Series X konsolu şimdi 6.195 SEK’e mal olacak ve orijinal fiyatından 500 SEK artışa işaret ediyor. Xbox Series S’nin revize edilmiş bir satış fiyatı 3.895 Kron’dur, ancak Gaming Vice bazı perakendecilerin cihaz için yaklaşık 3.300 Kron ücret aldığını bildirmektedir. Microsoft’un diğer bölgelerdeki Xbox konsollarının fiyatlarını artırmaya karar verip vermediğini görmek ilginç olacak, ancak fark muhtemelen bölgeye göre değişecektir.

OKU  Elden Ring Oyuncusu Malenia'yı Saldırılarının Etrafından Koşarak Zorbalık Ediyor

Örümcek Xbox Series X Konsolunun İçine Giriyor, Web Kuruyor

Bu fiyat artışı konsollarla sınırlı değil, çünkü Microsoft yakın zamanda birinci taraf oyunların maliyetini 2019’dan itibaren 70$’a çıkaracağını doğruladı. yıldız alanı, RedfallVe forza motor sporları. Ancak, bu oyunların tümü Xbox Game Pass’te ilk gün piyasaya sürülecek ve böylece kullanıcılar daha yüksek talep edilen fiyatı ödemek yerine hizmete abone olabilecekler.

Sony, 2022’de Kanada, Japonya, Çin, Avustralya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere birçok ülkede PS5 fiyatlarını artırdı. Sony daha sonra fiyat artışının PS5 konsoluna olan talebi etkilemediğini, dolayısıyla aynı şeyin Xbox Series X sistemi için de geçerli olabileceğini belirtti. ABD’de PS5 fiyatının aynı kaldığını, dolayısıyla bu Xbox artışının yalnızca belirli bölgeler için geçerli olabileceğini belirtmekte fayda var.

Oyun konsollarının fiyatları genellikle kullanım ömürleri boyunca düşer, ancak mevcut nesil trende karşı çıkıyor gibi görünüyor. Bu, fiyat düşüşü olasılığını dışlamasa da, özellikle Microsoft “ince” bir model gibi revize edilmiş donanıma sahip bir sistem piyasaya sürerse, oyuncuların bir Xbox Series X konsolu satın alması pek olası görünmüyor. yakın gelecekteki lansman fiyatından daha az.

DAHA: Xbox’ın Potansiyel Fiyat Artışı Sektörü Nasıl Etkileyebilir?

Kaynak: Oyun Yardımcısı (Video Games Chronicle aracılığıyla)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.