Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy oyuncuları, son derece gizli bir OP silahı keşfediyor: lahana

Hogwarts Legacy - A Gryffindor student holds his wand up while standing in Hogsmeade.

Hogwarts Mirası (yeni sekmede açılır) korkunç şiddet eylemleri gerçekleştirebilmeniz için büyülü büyüler yapmayı öğrenmek üzere okula gitmekle ilgili bir oyundur. (yeni sekmede açılır) ara odaklı reşit olma hikayelerinde pek görülmeyen bir oranda. Ama gerçekten kıç tekmelemek istiyorsan, biraz daha vegan bir şey lehine sihirden vazgeçmek isteyebilirsin.

Çin Lahanası, adından da anlaşılacağı gibi ısırmayı seven büyülü bir bitkidir. Harry Potter wiki’si (yeni sekmede açılır) “havuç gibi yiyecekleri çiğneme yeteneklerine” sahip olduklarını söylüyor ama aynı zamanda Profesör Pomona Sprout’un beşinci sınıf bitki bilimi öğrencilerini “Çin Lahanası tarafından parçalanmaktan nasıl kaçınacaklarını” öğrenmeleri gerektiği konusunda uyardığını aktarıyor. Menzile giren hemen hemen her şeyi yiyeceklerini etkili bir şekilde teyit ediyor.

Redditor CumboJumbo’nun dediği gibi, Hogwarts Legacy’deki bu saldırganlıktan “tamamen op” olma noktasına kadar yararlanabileceğiniz ortaya çıktı. (yeni sekmede açılır) kullanışlı bir “Lahana Gurusu Olun” açıklayıcısına koyun.

CumboJumbo, “Herbology 3 özelliğine (dört ayaklı özel Haydut Kampı sandıklarında bulunur, almazsanız yeniden yükleyin) ve Gübre yeteneğine (Yetenekler menüsündeki İhtiyaç Odası bölümü) ihtiyacınız var” diye yazdı. “Herbology 3, Lahana hasarını artıracak. 6 yığın hasar için tüm kıyafetlerinize koyun. Gübre ücretsiz olarak fazladan bir Lahana üretir. Bu şekilde bir kerede 6 Lahana elde edebilirsiniz (maksimum envanteriniz için size 24 Lahana verir) 12).”

Ayrıca İhtiyaç Odasında her birinde üç orta boy saksı bulunan dört saksı masası inşa etmek isteyeceksiniz. (yeni sekmede açılır), bu size her 12 dakikada bir 12 lahana verecektir. Bu bir sürü lahana, bebeğim.

Kulağa çok aptalca geliyor, evet ama aynı zamanda çok etkili görünüyor. İşte CumboJumbo, yarım düzine lahanayla bir orman trolünü kesinlikle mahvediyor:

Lahana yapısı, geleneksel düşman gruplarına karşı da eşit derecede başarılıdır.

OKU  Streamer, Super Mario 64'ü 20 Dakikadan Kısa Sürede Yenmek İçin Davul Setini Kullanıyor

Lahanalar ayrıca görünüşe göre Hogwarts Legacy’deki diğer bitkilerle iyi bir sinerji oluşturuyor ve özellikle gizli yapılar için kullanışlı. “Hepsini kullanıyorum [Room of Requirements] bitki avantajları, mandrake kullanan büyük bir çete sürüsüne atılma, genellikle tek başına sersemletme içindeki her şeyi öldürür,” redditor joshwah_ (yeni sekmede açılır) yazdı “Gizliyken tüm bitkilerinizi gizliliği bozmadan kullanabilirsiniz, bu da bu yapıyı gizlilik avantajlarıyla birleştirildiğinde daha da güçlü hale getirir.

“2 Tentacula ve 6 Lahana çağırarak, çoğu patronu saniyeler içinde öldüreceksiniz. Genel çeteleri öldürürken nadiren birden fazla bitki çağırmanız gerekecek.”

Avalanche Software’in (Avalanche Studios değil! (yeni sekmede açılır)) gelecekte bir noktada lahanaları veya genel olarak bitkileri sinirlendirecek ve bu sebze temelli yapıları şu an olduğundan daha az belalı hale getirecek. Şu an için, eğer gerçekten OP yapmak istiyorsanız, oraya çıkın ve biraz lahana yuvarlayın.

YouTuber Rognarr Atheo’nun izniyle, kendi OP lahana yapınızı nasıl bir araya getireceğinize dair daha ayrıntılı bir döküm burada:

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.