Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy’nin neredeyse bir ahlak ve itibar sistemi vardı.

Hogwarts Legacy'nin neredeyse bir ahlak ve itibar sistemi vardı.

Cadı ve büyücü öğrencilerin öğretmenleri tarafından sürekli olarak yargılanması, Evlerindeki herkesi cezalandıran (“Gryffindor’dan 50 puan!”) ve Affedilemez Lanetler gibi yasak büyülerden uzak durmaları için uyarılmaları Harry Potter kitaplarının yinelenen bir unsurudur. Bu nedenle, Hogwarts Legacy’nin lansmanından önce Avalanche Software’in oyuncuların kötü büyü yaptıkları için yargılanmayacağını açıklaması sürpriz oldu.

Baş tasarımcı Kelly Murphy o sırada “Kara Cadı veya Büyücü olmak isteyen oyunculara bunu yapma fırsatı vermek bizim için önemliydi” dedi. “Bu, rol oynamanın nihai düzenlemesidir: oyuncunun kötü olmasına izin vermek. Ek olarak, bu önemliydi çünkü oyun yaratıcıları tarafından yargılanmama noktasından geliyordu. Kötü olmak istiyorsan, kötü ol.”

YouTuber GrandTheftDiamonds olarak (yeni sekmede açılır) Hogwarts Legacy SQL dosyalarının veri madeni sırasında keşfedildi, görünüşe göre Avalanche bunun doğru yol olduğuna her zaman ikna olmamış. Onların videosu olarak (yeni sekmede açılır) belgelerde, PhoenixGameData SQL dosyası Avada Kedavra gibi Affedilmez Lanetlerin kullanımı da dahil olmak üzere House Points maliyeti olan belirli eylemlere referanslar içerir.

Uygun şekilde, Öldüren Lanet’e listelenen maksimum ceza atanır: -100 puan. Birinin zihnini kontrol etmek için Imperius kullanmak -50 puana mal olur ve Gasp ve Zorbalık gibi eylemler de size puan kaybederdi (sırasıyla -50 ve -25). Birkaç şeye olumlu puan verildi, ancak bunlar arasında sınıfta çalışmak (10 puan) ve bir kulübe katılırken katılmak (5 puan) vardı. Sınıfta uyumak, palyaçoyu oynamak ya da öğrenmeniz gerekirken yaramazlık yapmak için verilen bazı küçük cezalarla birleştiğinde, bu, Hogwarts Legacy’den başka bir özelliğin çıkarıldığını gösteriyor – sınıfta nasıl davranacağınızı seçmeye yarayan bir sistem. biraz daha süpürge sopalı Bully gibi.

Hogwarts Legacy’nin dosyalarındaki diğer veriler, gerçek bir cinayet işlediğinizde Hufflepuff için 100 puan kaybetmenin ötesindeki cezaları anlatıyor. GrandTheftDiamonds’un makul bir şekilde “Call Authority Figure” anlamına geldiğini varsaydığı CrimeSceneInvestigations ve CallAF gibi tablolar, Avalanche’ın oyuncuların uygunsuz davranışlar nedeniyle yakalanma ve cezalandırılma olasılığını düşünüyormuş gibi görünmesini sağlar. Her suça, kaç müfettişin çağrılacağını, ne kadar süre soruşturma yapacaklarını ve ne kadar alanı kapsayacaklarını etkileyen bir önem derecesi atanır ve CrimeEnforcementMatrix tablosu, suçlanmanın sonuçları olarak “CrimeResponseScold” ve “TabooGameOver” gibi eylemleri içerir. yakalanmış.

Geliştirme sırasında göz önünde bulundurulmuş gibi görünen başka bir sistem, MiscDataDynamic tablosunda Nefret’ten Beğenmeme, Kayıtsız, Tanıdık, Samimi, Arkadaş canlısı ve son olarak Yoldaş’a kadar giden sıraları listeleyen girişler içeren bir itibar puanıydı. Hogwarts Legacy’nin ahlakınızı takip etmesi, Fallout’un karma sisteminde olduğu gibi NPC’lerin sizi nasıl gördüğünü etkileyebileceği mantıklı.

Hogwarts Miras Kılavuzları

Hogwarts Legacy ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Warner Bros.)

Hogwarts Mirası büyüleri: Öğrenebileceğiniz her büyü
Hogwarts Legacy Merlin denemeleri: Denemeler nasıl çözülür
Hogwarts Eski İhtiyaç Odası: Nasıl girilir?
Hogwarts Legacy Demiguise heykelleri: Alohomora’nın Kilidini Açmak
Hogwarts Legacy göz sandıkları: Nasıl açılır
Hogwarts Eski süpürge: Nasıl uçulur

OKU  Elon Musk, Twitter'ın avukatlarını Konulara gönderirken 'acıyı saklayan Instagram'ın sahte mutluluğu' ile dalga geçiyor

Kendi Morgan Park’ımız Hogwarts Legacy’de kesinlikle çok fazla cinayet olduğunu belirterek, birçok oyuncu tarafından bitmiş oyun hakkında bir şeyler hissedildiği öne sürüldü. Sonuçları olan eylemlerle sonuçlanacak sistemleri uygulamak, bunu telafi etmek için bir yol kat etmiş olabilir, ancak Avalanche fikri bozma kararından emin görünüyor. Baş tasarımcı Kelly Murphy, “Oyuncunun bir Unforgivable kullandığını görünce karakterler görsel ve işitsel olarak tepki verecek, ancak bunu yaptıkları için onları cezalandıran bir ahlak sistemimiz yok – bu, oyun yapımcısı açısından çok yargılayıcı olur,” dedi. öğle yemeği.

Belki bir devam filminde daha fazla keşfedilecek bir şeydir. Hogwarts Legacy’nin bir milyar dolardan fazla kazandığı göz önüne alındığında, devamının işlerde olmadığını hayal etmek zor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.