Oyun Haberleri

Overwatch, Mesih İsa’nın füzeleri saptırmada ninja-cyborg Genji’den daha iyi olduğunu doğruladı

Overwatch, Mesih İsa'nın füzeleri saptırmada ninja-cyborg Genji'den daha iyi olduğunu doğruladı

Haritanın sınırlarının dışında dolaşan bir Overwatch oyuncusu, Rio de Janeiro haritası Paraíso’daki İsa Mesih heykelinin, kendisine yöneltilen tüm mermileri mucizevi bir şekilde hatasız bir doğrulukla yansıttığını keşfetti. Bu, mermileri saptırma yeteneği en fazla iki saniye süren ve mükemmel zamanlamayla oyuncular tarafından kullanılması gereken Overwatch’ın övülen cyborg-ninja Genji’sinin tersidir. Keşif, OmicronGaming kullanıcısı tarafından Reddit’te yayınlandı. (yeni sekmede açılır).

Paraiso’daki (OoB) İsa heykeli, r/Overwatch’tan gelen görünmez bir bariyerle kendisine atılan mermileri saptırıyor

Bunun açıklaması elbette bunun bir mucize, Tanrı’nın dünyaca ünlü Kurtarıcı İsa heykelini veya yerel Portekiz dilinde Cristo Redentor’u korumak için yaptığı ilahi takdir eylemi olmasıdır.

Gerçekten de, videoda kanıtlandığı gibi, İsa’nın ilahi koruması sadece heykelin kendisini değil, üzerinde oturduğu dağ Corcovado’yu da kapsıyor. Videoda oyuncu, uçan ve roket fırlatan kahraman Pharah olarak, haritanın çok yukarısından heykele bir roket sürüsü ve bireysel füzeler ateşliyor. Her biri eğik bir açı gibi görünen bir açıyla gönderilir. Muhtemelen Tanrı, Genji’nin yapabildiği gibi mermileri size geri yansıtabilir, ancak O’nun merhametine göre bunu yapmamayı seçer.

Yetenekleri arasında dikey yüzeyleri hızlı bir şekilde ölçeklendirmek ve zıplamanın ortasında yön değiştirmek için Siber Çeviklik ve ayrıca “Ejder Kılıcı”nı serbest bırakıp düşmanlarını sona erdirmek için güçlü bir güç bulunan Genji, tüm mermileri mükemmel bir şekilde saptırma becerisinde kesinlikle engelleniyor; gelişmiş doğasına rağmen, sadece bir erkektir. Genji’nin ölümlü doğası, Tanrı’nın oğlu İsa Mesih’te bulunabilecek mükemmelliği engellemektedir.

Tüm komedi bir yana, nispeten neşeli Overwatch’ın oyuncuların dünyadaki yaklaşık 2,4 milyar Hristiyan’ın çoğu için dini önemi olan bir heykele saygısızlık etmesini engellemesi şaşırtıcı değil. Muhtemelen en iyisi, ancak yorumcuların hızlı bir şekilde belirttiği gibi, bu tür bir koruma King’s Row haritasındaki Kiliseleri veya Paris haritasındaki Notre Dame’ı kapsamaz.

Bu elbette Cristo Redentor’un bir video oyununda ilk kez ortaya çıkışı değil. Cristo Redentor, 2005 yapımı Civilization 4’ten bu yana Civilization serisinde önemli bir role sahipti ve daha önce Call of Duty serisinde bir dönüm noktası olarak yer almıştı.

OKU  ChatGPT'nin İtalya yasağı, gizlilik endişeleri giderildikten sonra geri alındı, gizlilik endişeleri nedeniyle Samsung'ta yasaklandı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.