Oyun Haberleri

IO Interactive, James Bond’a ve yeni fantezi RPG’sine odaklandığından, Hitman ‘biraz ara veriyor’

Agent 47 channels James Bond

Hitman 20 yılı aşkın bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve bu süre zarfında bazı girişler diğerlerinden belirgin şekilde daha iyi oldu. Ancak serinin, son derece iyi bir üçlemeyle sonuçlanan ve sonunda Hitman: World of Assassination adlı her şeyi kapsayan bir pakete dönüşen 2016’daki yeniden başlatmayla gerçekten adımlarını attığı tartışılabilir. (yeni sekmede açılır). Ne yazık ki hayranlar için artık Ajan 47 için uzun bir süre yeni maceralar olmayacağını biliyoruz.

Unutmuş olabilirsiniz (ben unuttum) ancak Hitman geliştiricisi IO Interactive şu anda bir James Bond oyunu üzerinde çalışıyor. (yeni sekmede açılır). Bu oldukça büyük bir lisans ve IO’nun Hitman ile son yarım on yılda elde ettiği başarının beklentileri yüksek – ve anlaşılır bir şekilde, stüdyonun dikkatinin odaklandığı yer burası.

“Şu anda büyük, büyük yeni bir Hitman oyunu: bu biraz ara verdi, çünkü aynı zamanda çok zamanımızı alan başka bir ajan fantezisi inşa ediyoruz.” IO Interactive kreatif direktörü Christian Elverdam, Eurogamer ile yaptığı röportajda şunları söyledi: (yeni sekmede açılır), James Bond’a bariz bir gönderme yapıyor. “Ama tabii ki sevgili Ajan 47’ye geri döneceğiz. O hâlâ bu şirketin tam kalbinde.”

Hayranlar için iyi haber, yakın zamanda roguelike Freelancer oyun modu ile yükseltilen World of Assassination’ın genişletilmeye devam edecek olması.

Elverdam, “Formülün neler yapabileceğini ve insanların ondan ne beklediğini denemeye devam edebileceğimiz harika bir platforma sahip olmamız anlamında, umarım pastamızı alabilir ve yiyebiliriz.” “Ve sonra bir noktada, açıkçası, herhangi bir yaratıcı olarak, o zaman içeri girip ‘Tamam, peki, öğrendiğimiz her şeye rağmen, bir sanal alanı yeniden ifade etmek zorunda kalsaydık bu ne olurdu? Bu neye benzerdi?'”

IO Interactive’in 007 oyunları hakkında, “tamamen orijinal” olacağı dışında, esasa ilişkin hiçbir şey bilmiyoruz. (yeni sekmede açılır)” James Bond’un kökenini detaylandıran bir hikaye—belki (ve bu tamamen spekülasyondur) İngiliz suikastçının ilk cinayetinin ardındaki hikayeyi keşfeder. (yeni sekmede açılır). Ve IO’nun pişirdiği tek şey bu değil: Stüdyo, Şubat ayında ayrıca bir “çevrimiçi fantezi RPG” üzerinde çalıştığını duyurdu. (yeni sekmede açılır)(Umarım ikisi de IO’nun Hitman dışı son gezisinden, eğlenceli ama iyi olmayan Kane ve Lynch’ten daha iyi olur. (yeni sekmede açılır) oyunlar.) Başarılı video oyunu serileri asla gerçekten ölmez, ancak şu anda IO’nun ellerinin ne kadar dolu olduğu göz önüne alındığında, Ajan 47’ye biraz izin verilmesi anlaşılabilir.

OKU  Adanmış Pokemon Oyuncusu 3. Nesil Living National Dex'i Tamamladı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.