Oyun Haberleri

Steam’de yeni çıkan bu ‘eğlenceli eğlence korku’ oyunu beni ürkütüyor

Steam'de yeni çıkan bu 'eğlenceli eğlence korku' oyunu beni ürkütüyor

Çocukların Kaşif Dora gibi karakterlerini gösterme biçimleri, sanki beş yaşındaki tüm çocukların kendilerine bağırdığını duyabiliyormuş gibi yanıtlar için duraklamaları biraz rahatsız edici ve muhtemelen çocukların bazen televizyon hakkında sahip oldukları kafa karışıklığına katkıda bulunuyor. Aşağıdaki gibi sorulara yol açanlar: Beni görebilirler mi?

Maceracı Amanda (yeni sekmede açılır)bu hafta Steam’de yayınlanan bir “buluntu film eğitici-eğlence korku” oyunu, ilk bölümde turta yapan Amanda adında küçük bir kızın oynadığı uydurma bir çocuk şovunun VHS kasetlerini izleyip yanıtlamamızı sağlayarak bu ürkütücülüğü kullanıyor. zavallı küçük arkadaşı koyun Wooly’nin itirazlarına rağmen ebeveyn gözetimi olmadan.

Amanda elbette Dora olayını yapıyor ve siz izleyiciden tavsiye istiyor. Ancak, elmaları neyle keseceğimiz gibi bir şey sorduğunda, doğru cevabı yazmanız gerekir, yoksa devam etmeyecektir: BIÇAK.

Bu, dizinin uğursuz doğaüstü özünü tanıtmanın tam olarak ince bir yolu değil – Bunun yalnızca New French Extremity’nin en nişlerinin uzmanları için yüksek bir korku olmayacağını düşünüyorum – ama söz konusu olduğunda beni memnun etmek oldukça kolay 9 dolar korku oyunları. Hafif ürkütücü, kaydolduğum ve aldığım şey. O ilk bölümden sonrasını oynamadım, ancak bundan sonra işlerin kızışacağını varsayacağım ve Maceracı Amanda’nın şu anda çok olumlu Steam kullanıcı incelemeleri var.

Gösteriyle etkileşime girmediğinizde, standart bir kaçış odası düzeninde ölü teyzenizin tavan arasına sıkışıp kalıyorsunuz: şifreli kilitler ve saatlerin muhtemelen özel bir sayıya (cinayet saati, belki de cinayet saati) ayarlanması gereken saatlerle çevrili. ). Bu türdeki pek çok oyun gibi, klasik korku macera oyunu The 7th Guest’i anımsatıyor. (yeni sekmede açılır).

Dora the Explorer dışında, çocuk şovu açısı bana web dizisini hatırlatıyor Bana Sarılma Korkuyorum (yeni sekmede açılır)ve belki daha da korkutucu olan, yazar James Bridle’ın 2017’de incelediği, insanların YouTube’da çocukları gerçekten hedef aldığı tuhaf animasyonlu videolar. (yeni sekmede açılır). Maceracı Amanda, bu algoritmik canavarlıklara doğrudan atıfta bulunmuyor, ancak bunu yapan bir korku oyunundan çok fazla mesafe kat edebileceğinize bahse girerim. Belki devamı için.

OKU  Bu perili daktilo, ironik bir şekilde, son zamanlarda gördüğümüz AI için en az ürkütücü kullanım.

Amanda the Adventurer, MANGLEDmaw Games tarafından yapıldı ve fantastik korku antolojileriyle tanıdığımız DreadX tarafından yayınlandı. Steam’de 9 dolardır, ancak şu anda satışta 8 doların biraz üzerinde bir fiyata alabilirsiniz.

Hazır başlamışken, bakmaya değer başka bir çocuk temalı korku oyunu da terk edilmiş bir oyuncak fabrikasında geçen Poppy Playtime. Chris, 2021’de kontrol etti ve anların onu “bejesus’u korkuttuğunu” söyledi. Sizi endişelerinizden kurtardığında, bu üst düzey bir korkudur.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.