Oyun Haberleri

İşte bu yüzden Venüs Starfield’da dinlenmek için en iyi yer

İşte bu yüzden Venüs Starfield'da dinlenmek için en iyi yer

Bethesda RPG’lerinde beklemek, ister bir satıcının dükkanının önünde, Oblivion’da iş için açılana kadar bütün gece hareketsiz durmak olsun, ister Fallout 4’ün hayatta kalma modunda kıçınızı park edip açlıktan kaynaklanan hasarları önlemek için bir sandalye hazırlamak olsun, köklü bir gelenektir.

Sen gittiğinde gelenek devam ediyor Starfield’da bekle. Saati ileri sarmak için bir koltuğa sahip olabilir veya XP takviyesi almak için bir yatakta uyuyabilirsiniz ve bir Starfield arkadaşıyla yatmak daha da büyüğü için. Ancak Starfield’daki bekleme sürenizi gerçekten en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, tüm beklemenizi üzerinde yapmanız gereken bir gezegen var: Venüs.

Venüs son derece sıra dışı bir gezegen; bunu gerçek hayatta da kastediyorum, sadece Starfield’da değil. Merkür güneşe daha yakın olmasına rağmen güneş sistemimizdeki en sıcak gezegendir. Güneş sistemimizdeki tüm gezegenler saat yönünün tersine döner, ancak Venüs saat yönünde döner. Ve Venüs’te tek bir gün, bir yıldan daha uzun sürüyor.

Garip ama gerçek! Bunun nedeni, Venüs’ün dönüşünün o kadar yavaş olmasıdır ki, gezegen tek bir tam dönüş yapmadan (243 Dünya günü sürer) önce güneşin etrafında tüm yolu kat eder (bu yaklaşık 225 Dünya günü sürer). Yani Venüs’te tek bir gün bile geçmeden koca bir yıl geçmiş olur.

Ve Venüs’ün bu eşsiz yüzünün Starfield’a ulaşması inanılmaz derecede harika.

Şuna bir şans ver. Venüs’e uçun, kokpit koltuğunuzdan çıkın ve geminizde başka bir yere oturun. (Evet, pilot koltuğunda otururken bekleyememek sinir bozucu.) B’ye basın ve bir saat beklemeyi seçin. Yerel Venüs saatine göre bir saatin Evrensel Zamana göre 100 saate karşılık geldiğini göreceksiniz. Venüs’te 24 saat uyuyun, galaksinin geri kalanı için 2400 saat geçecek. Bu 100 gün! Oldukça uzun bir uyku.

OKU  Görünüşe göre EA şimdiden Dead Space 2 ve 3'ün yeniden yapımlarını düşünüyor

(İmaj kredisi: Bethesda)

Bu, Starfield’ın geliştiricilerinin Venüs’ün gerçekte ne kadar sıra dışı olduğunu kutlamak istediklerini gösteren gerçekten eğlenceli bir ayrıntı. Tuhaf zaman özelliklerinin çoğunlukla şaka amaçlı dahil edildiğini düşünüyorum: Venüs, Interstellar’daki, üzerinde harcanan bir saatin Dünya’daki yedi yıla eşit olduğu bir gezegene benzemiyor; bunun nedeni, o gezegenin süper kütleli bir kara deliğin yörüngesinde dönmesiydi. Venüs’te vakit geçirmek, gerçek bilime değil, garip gezegene akıllıca bir göndermedir.

Bu yararlı olmadığı anlamına gelmez. Jemison’daki satış büfesine bir şeyler satıyordum ve makinedeki 5.000 kredi limitini hızla tükettim. Genellikle başka bir satıcıya gitmem veya daha fazla hurda satabilmek için kredilerin yeniden sağlanması için 24 ila 48 saat boyunca bir sandalyede oturmam gerekirdi. Bunun yerine hızlı bir şekilde Venüs’e seyahat ettim ve gemimdeki bir sandalyede bir saat oturdum. Venüs’teki o tek saat, Evrensel saatin 100 saatine karşılık gelir. Hızla Jemison’a geri döndüm ve büfenin kredileri yenilendi. Teşekkürler Venüs!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.