Oyun Haberleri

Ubisoft’un açık dünya Star Wars oyunu, prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenlere sahip olmayacak: Her oyun dünyası ‘el işi’

Ubisoft'un açık dünya Star Wars oyunu, prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenlere sahip olmayacak: Her oyun dünyası 'el işi'

Ubisoft’un bu yılın başlarında duyurduğu açık dünya Star Wars oyunu Star Wars Outlaws, hiç şüphesiz hatırı sayılır büyüklükte bir gezegenler arası macera olacak. Ancak Edge dergisine verdiği yeni bir röportajda kreatif direktör Julian Gerighty, Ubisoft Massive’deki geliştirme ekibinin işleri “yönetilebilir” tutmayı hedeflediğini söyledi ve bu, diğer bazı büyük bilimkurgu oyunlarının aksine – ve evet, demek istediğim Starfield—her yere gidip istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenler olmayacak.

Starfield, Eylül ayında geldiğinde 1.000’den fazla gezegene sahip olacak. “gezegenin etrafına sarılmış.” Net sonuç, ziyaret edilecek çok yer var ve çoğunda yapılacak pek bir şey yok.

Gerighty, Outlaws’ın tam tersi bir yaklaşım benimsediğini söyledi. Henüz kaç gezegenin ziyaret edilebileceği bilinmiyor, ancak keşfedilebilir tüm alanlar “el yapımı” olacak ve görünüşe göre çok etli olacaklar.

“Bu kaba bir benzetme, ama bir gezegenin büyüklüğü yaklaşık [equivalent to] örneğin Assassin’s Creed Odyssey’deki bölgelerden ikisi,” dedi Gerighty. “İki veya üç bölge olabilir. Ama bu, bilirsiniz, bu tür destansı bir ‘İngiltere’nin tamamı yeniden yaratıldı’ yaklaşımı değil.”

Bu, muhtemelen Odyssey’nin her biri farklı seviye gereksinimlerine ve görülecek ve yapılacak çeşitli benzersiz şeylere sahip bölgelerine atıfta bulunuyor. Bu kesinlikle kesin bir ölçü değil – Odyssey’deki farklı bölgelerin farklı boyutları, hedefleri ve gereksinimleri var – ancak anlamı açık: Starfield ölçeğinde olmasa da, Outlaws oldukça büyük bir deneyim olacak.

Oyuncular aynı şekilde Outlaws’ta gezegenlerin üzerindeki uzayda özgürce uçamayacaklar: Bunun yerine, asteroitler veya sahipsiz uzay istasyonları gibi şeyleri bulabileceğiniz keşfedilecek yakın yörünge alanları olacak.

Gerighty, “Gerçekten oyuncu için ‘açık dünya’nın ne anlama geldiğine odaklanıyoruz, yani tam bir yaklaşım özgürlüğü,” dedi. Açıkçası, benim için sorun değil: Binlerce gezegen üzerinde ilgimi çekmek ve eğlendirmek için özel olarak inşa edilmiş bir avuç yerel ayar alacağım.

OKU  Twitch Görüntüleyici, xQc'ye Bugüne Kadarki En Büyük Bağışını Yaptı

Star Wars Outlaws’ın şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak 2024’te çıkması bekleniyor – bunun bir Ubisoft oyunu olduğu düşünülürse, o tarihi henüz pazıma dövmezdim. Kayıt için Starfield, 6 Eylül’de gelecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.