Oyun Haberleri

Kolombiyalı bir Yargıç, bir davanın karara bağlanmasına yardımcı olması için ChatGPT’yi kullandığını iddia ediyor

A gavel on a desk.

İlk olarak Vice tarafından bildirildi (yeni sekmede açılır), Columbian First Circuit Yargıcı Juan Manuel Padilla Garcia, Cartagena şehrinde bir davaya karar verme sürecinde ChatGPT’yi kullandığını iddia ediyor. Yargıç, aracın kullanıldığını bir mahkeme belgesinde onaylıyor (yeni sekmede açılır) 30 Ocak’tan itibaren.

Garcia mahkeme belgesinde (orijinal İspanyolca’dan çevrilmiştir) “Gerçekten aradığımız şey, AI tarafından sağlanan bilgileri doğruladıktan sonra kararları hazırlamak için harcanan zamanı optimize etmektir” dedi. Garcia, bir sağlık sigortası şirketi ile otistik bir çocuğun ailesi arasında çocuğun sağlık sigortasıyla ilgili bir davayı dinliyordu.

Garcia, davadaki nihai kararını, chatbot’un yasal içtihatlar ve içtihatla ilgili yanıtlarına dayandırmış gibi görünüyor ve bu davada tüm yanıtların doğruluğunun kontrol edildiğini iddia ediyor⁠ – bu robotların ara sıra önyargıları ve güvenilmezlikleri göz önüne alındığında önemli bir şart (yeni sekmede açılır). Yargıç, yapay zekanın yasal bir kovuşturmada bu büyük ölçüde benzeri görülmemiş kullanımında karar verme sürecini hızlandırmak istediğini iddia ediyor.

Şimdi, ben avukat değilim ama bu hissettirmiyor mu? son derece kötü? Bunu kendi başlarına yapabilmek, yasalarımızın ve yasalarımızın karakterini belirleyen seçkin bir kastın üyesi olmaları gerektiğini kanıtlamak için son derece titiz bir eğitimsel ve profesyonel ayıklama sürecinden geçmek bir tür yargıcın işi değil mi? Yönetim? Pekala, şimdi onlardan biri ödev kopya sitesi kullanıyor. (yeni sekmede açılır) bir çocuğun tıbbi bakımına ağırlık vermek.

Bu arada burada ABD’de, California hukuk camiası yakın zamanda yapay zeka sohbet robotlarının kullanımını kesin olarak reddetti. (yeni sekmede açılır) hukuk danışmanı olarak. AI kesinlikle gitmiyor (yeni sekmede açılır)ancak bunun gibi hikayeler, bir Butlerian Cihadı olasılığına ilişkin dahili değerlendirmemi gözden geçirmeme neden oluyor. (yeni sekmede açılır) çizginin aşağısında bir yerde oluyor. En azından, ChatGPT karar verirse Sen sağlık sigortası kapsamı için uygun değilse, Office Space’ten o tek sahneyi yeniden yaratmak istemez miydiniz? (yeni sekmede açılır)?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  En iyi Fallout oyunları Epic Store'da tamamen ücretsiz