Oyun Haberleri

Lütfen bu ücretsiz, garip ve biraz rahatsız edici maceranın tadını çıkarın

Lütfen bu ücretsiz, garip ve biraz rahatsız edici maceranın tadını çıkarın

Babbdi adlı bir kasabada, acımasız bir megalopolisin çökmekte olan varoşlarında kapana kısılmışsınız, işiniz oradan çıkmak. Bu, ikili geliştirici Lemaitre Bros’un ücretsiz indie’si olan ve geçtiğimiz hafta Steam’de olumlu tepkiler alan BABBDI’nin kibri.

Ortamlar, lo-fi tarzında çekici, ara sıra ışık ve renk sıçramalarıyla tamamen donuk griler ve yeşillerle dökülüyor ve tamamen ufalanan brütalist beton mimariden oluşuyor. Babbdi’nin dünyasında, biçimsiz ve rahatsız edici patates kafaları olan, stilize edilmiş ve gözleri olmayan garip insanlar yaşıyor.

Yine de korku değil, tüm bunlara rağmen, daha çok post-endüstriyel melankoli. Tüm oyun, buranın bir zamanlar insanlarla ve yaşamla dolu güzel bir yer olabileceği, ancak şimdi neredeyse terk edilmiş ve unutulmuş olduğu fikriyle gölgelendi. Babbdi insanların gitmeye çalıştığı bir yer, kimsenin gitmek isteyeceği bir yer değil.

Kısa açıklama şu şekildedir: “BABBDI, hafif anlatı ve platform öğeleri içeren kısa, birinci şahıs bir keşif deneyimidir. Megalopolisin dış halkasında terk edilmiş bir bölge olan BABBDI kasabasını ziyaret edin. Sakinleriyle tanışın ve nasıl kaçılacağını keşfedin. beysbol sopası, kazma ve motosiklet gibi özel hareket yeteneklerinin kilidini açan çeşitli öğeler bulun. Gizli toplanabilir nesneler şehrin her yerinde bulunabilir.”

Babbdi’nin gidilecek değil, terk edilecek bir yer olduğunu söylediğimi biliyorum, ancak melankolik Hint filmlerini ve/veya etrafta dolaşıp bir şeyler bulmayı konu alan keşif oyunlarını seviyorsanız muhtemelen zaman ayırmaya değer olduğunu düşünüyorum. Keşfedilecek ve tasarımı düzleştirecek dikey boşluklarla zengindir ve göründüğünden çok daha akıllı platformlar içerir.

Babbdi’yi Steam’de ücretsiz olarak bulabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Inkle'ın kodlama dili Ink, Bloodlines 2 geliştiricileri The Chinese Room sayesinde Unreal entegrasyonuna sahip