Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ün sinematik animasyon lideri Jim Southworth öldü: ‘Hepimizin hayatında sonsuza kadar Jim şeklinde bir boşluk kalacak’

Image for Baldur

Larian Studios Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Baldur’s Gate 3 sinematik animasyon ekibini yöneten Jim Southworth’un öldüğünü duyurdu. 56 yaşındaydı ve 2022’nin sonunda kanser teşhisi konmuştu.

Larian İngiltere stüdyo başkanı James Austin, PC Gamer’a gönderdiği açıklamada “Jim her zaman eğlenceye katılmaya hazırdı” dedi. “Takımdaki herkesle arkadaş. Animatörleriyle birlikte olmaya hevesli ama babası yaşında. Oyun yapmayı seviyordu, biz de onunla birlikte oyun oynamayı sevdik. Onu çok özleyeceğiz.”

Southworth’un onlarca yıllık kariyerindeki diğer çalışmaları arasında sandbox MMO Boundless, çok sayıda PlayStation EyeToy oyunu ve ilk PSVR geliştirmeleri ve 90’ların animasyon dizisi The Animals of Farthing Wood yer alıyor. Baldur’s Gate 3 üzerinde 2019’dan başlayarak beş yıl çalıştı.

Bu yılın başlarında, Baldur’s Gate 3’ü PC Gamer tarihindeki en yüksek inceleme puanlarından biri olarak ödüllendirdik; bu kararın, RPG’nin artık sevilen yoldaşı ve yardımcı karakterleri ile büyük ilgisi vardı. senaryo yazımı, oyunculuk ve animasyon. Larian, bu çabanın temelini Southworth ve onun kurduğu, yönettiği ve “Quebec’ten Kuala Lumpur’a, arada Dublin ve Guildford’a kadar” dünya çapındaki bir kadroyu kapsayacak şekilde büyüttüğü sinematik animasyon ekibinin oluşturduğunu söylüyor. Stüdyo, Baldur’s Gate 3’ün sinematik animasyonunun üzerine inşa edildiği “temelleri oluşturduğu” için Southworth’a itibar ediyor.

Jim’i tanımak bir arkadaşı, bir akıl hocasını, bir baba figürünü, bir lideri, bir komedyeni ve her yönüyle anıtsal bir insanı tanımaktı.

Baldur’s Gate 3 yapımcısı Leah Caldwell

PC Gamer, Larian’daki birkaç meslektaşından Southworth hakkında anılar aldı ve iş arkadaşları onun sadece mesleki erdemlerini değil – teknik direktör Blake Maltby, Southworth’un “bilgi derinliği ve yardım etme isteğinin rakipsiz olduğunu” söyledi – aynı zamanda yeteneğini de vurguladılar. eğlenceli anekdotların ve onu tanıyanlar üzerinde yarattığı muazzam ve olumlu kişisel etkinin anlatıcısı olarak.

Kıdemli animatör Dan Armstrong için Southworth bir “baba figürüydü” ve animatörle bu kadar önemli bir bağ kuran tek kişi Armstrong değildi. Armstrong, “Aynı zamanda açık ve metanetli, hepimizin çok özleyeceği bir hayat ateşiydi” dedi.

OKU  Overwatch 2 Oyuncuları, PachiMarchi Etkinliğinden Tonlarca Battle Pass XP Kazanabilir

Southworth’la yakın çalışan Baldur’s Gate 3 yapımcısı Leah Caldwell, “Jim’i tanımak, bir arkadaşı, bir akıl hocasını, bir baba figürünü, bir lideri, bir komedyeni ve her yönüyle anıtsal bir insanı tanımaktı” diye yazdı. “Ekibine büyük değer veriyordu ve ekibinin bir parçası olmak, geniş ailesinin bir parçası olmak anlamına geliyordu. Hem profesyonel olarak hem de hayat denen bu karmaşık şeyin üstesinden gelmeye çalışan bir yetişkin olarak bana çok şey öğretti ve ben de” Birlikte geçirdiğimiz zamanı birlikte geçirebildiğimiz için sonsuza dek minnettarım, ancak keşke daha uzun süreye sahip olsaydık. Şimdilik, bir ekip olarak hepimizin birlikte o kadar çok güldüğümüz, karnımızın ağrıdığını, BG3’ün çıkışını kutladığımızı ve birçoklarının anılarını hatırlıyorum. başkalarının da sevgiyle düşünmesi gerekir ama hepimizin hayatında sonsuza kadar Jim şeklinde bir boşluk kalacak.”

Yapımcı Steph Fawcet, “Çalışma standartları yüksekti ve ekiplerine öyle bir pozitiflik ve cesaretle liderlik etti ki, onlar da onun kaliteye olan bağlılığını paylaşmaya geldiler” dedi. “Ama çoğumuz için o her zaman bundan daha fazlasıydı. Arkadaş, vekil aile, teselli edici, uzman hikaye anlatıcısı, akıl hocası, şakacı. Sanki onu ezelden beri tanıyormuşum gibi geliyor ama buna rağmen çok kısa bir süredir. Asla unutuldu, her zaman kalbimizde.”

Kıdemli animatör Gerry Jacobs, “Jim tam bir rock yıldızıydı ve her zaman kalbimin derinliklerinden seveceğim ve takdir edeceğim harika bir adamdı” dedi.

Southworth’un eşi Lindsey ve üç oğlu Alex, Archie ve Sid hayatta kaldı.

Kısmen Southworth’un katkıları sayesinde, Baldur’s Gate 3 kısa süre önce En İyi Hikaye Anlatımı ve En İyi Görsel Tasarım ödülleri de dahil olmak üzere yedi Altın Joystick ödülünü kazandı ve sekiz Oyun Ödülüne aday gösterildi.

OKU  Destiny 2, Hafif Düşüşte Direnç Hasarını Azaltmayı Nerfing Ediyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.