Oyun Haberleri

Neden Steam’in ilk beş satıcısından dördü Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy screenshot

Steam yayınlandı geçen haftaki satış çizelgeleri gitti (yeni sekmede açılır), SteamDb tarafından burada parçalanmış (yeni sekmede açılır)ve Hogwarts Legacy çok iyi sattı. Oyunun erken erişim döneminde olduğu açıktı. bazı açık dünya sihirbazları için büyük bir iştah (yeni sekmede açılır)oyun piyasaya çıkma sürecinde Twitch izlenme rekorları bile kırıyor, ancak yine de Hogwarts Legacy’nin Steam’in bir hafta boyunca en çok satanlar listesinde ilk beş sıranın dördünü işgal ettiğini görmek çarpıcı.

Bunun nedeni, Steam’in her SKU’yu yani oyunun sürümünü ayrı bir ürün olarak ele almasıdır. Böylece en çok satan Hogwarts Legacy: Digital Deluxe Edition, önceki haftanın en çok satanı olan eski Hogwarts Legacy’yi ikinci sıraya geriliyor. Ancak daha sonra her iki ürün de üçüncü ve dördüncü sıralarda tekrar karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bunun nedeni, her ne sebeple olursa olsun, Steam’in ön sipariş satışlarını ve sürüm satışlarını farklı ürünler olarak kategorize etmesidir. Yani en çok satan iki kişi, oyunu piyasaya çıkmadan önce satın alan kişilerdir ve sonraki ikisi, oyunu çıktıktan sonra satın alanlar.

Oldukça kafa karıştırıcı ama bir şey açık: Hogwarts Legacy çok sattı. Bu bir yandan hiç de şaşırtıcı değil: Bu, dünyanın en büyük serilerinden biri olan bir Harry Potter oyunu ve aynı zamanda güzel bir harry potter oyununa benziyor (yeni sekmede açılır). Bununla birlikte, sonuçta JK Rowling’in görüşlerine odaklanan çok daha geniş bir tartışma için bir paratoner haline geldi. (yeni sekmede açılır)Potter romanlarının yazarı ve Hogwarts Legacy’nin geçtiği Büyücülük Dünyası evreninin yaratıcısı.

Daha fazla gör

Hogwarts Legacy, PC’de en iyi eyaletlerde başlamadı (yeni sekmede açılır) ancak oyuncuların yaşadığı ilk kekemelik sorunlarının çoğunu ele almış görünüyor. Mod yapımcılarının da oyunu kavramak için biraz zamanları oldu ve elbette modcuların yaptığını yaptılar: Thomas the Tank Engine artık orada (yeni sekmede açılır). Alışılmadık bir şekilde, en popüler modlardan biri, oyuncuların cadı veya büyücünün tenini daha solgun hale getirebilmesi için karakter yaratıcısıyla ilgili belirli bir sorunu ele aldı. (yeni sekmede açılır).


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bu yeni yapay zeka, yalnızca 3 saniyelik eğitimle insan seslerini taklit edebilir