Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #802: 30 Ağustos Çarşamba

Today

Bugünün Wordle’ı için biraz yardıma mı ihtiyacınız var? Ardından aşağı kaydırın ve 30 Ağustos (802) maçı için hazırlanan faydalı ipucuna bir göz atın. Bugünün bulmacasıyla ilgili çok yardıma mı ihtiyacınız var? Sorun değil. Cevap hemen aşağıda sizi bekliyor.

Bugünkü oyun benim için çok uzun zaman aldı ve çok fazla tahminde bulunmamı gerektirdi ve orta noktada yalnızca tek bir sarı bulmamın kesinlikle bir faydası olmadı. Yakın bir zaferin rahatlığından keyif aldım ama umarım yarın Wordle’un cevabını bulmakta bu kadar zorlanmam.

Bugünün Wordle ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

30 Ağustos Çarşamba için Wordle ipucu

Bu kelime geniş bir terimdir ve ses veya işitmeyle ilgili hemen hemen her şeyi kapsar. Popüler bir TV programı berbat bir _____ miksajına sahip olabilir, bu da konuşmayı duymayı zorlaştırabilir; pahalı bir müzik çalar “yüksek çözünürlük” _____ kalitesiyle övünebilir. Bugünün beş harfinden dördü sesli harftir ve her biri benzersizdir.

Bugünkü Wordle’da çift harf var mı?

Hayır, bugünkü bulmacada çift harf yok.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle’ı iyi oynamak, her gün küçük bir zafer kazanmak gibidir; keyif aldığınız bir oyunda hak edilmiş bir galibiyet serisinden kim hoşlanmaz ki? Günlük kelime oyununda yeniyseniz veya bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşacağım:

 • Açılış kelimenizde benzersiz ünsüzlerin ve sesli harflerin dengeli bir karışımını istiyorsunuz.
 • Sağlam bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızla daraltmaya yardımcı olur.
 • Cevap birden fazla harf içerebilir.
OKU  Bilim adamları siberpunk robotik insan güçlendirmelerine yaklaşıyor

Günün sonuna kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yok. Bir sonraki tahmininiz için cevabı veya taktiksel bir kelimeyi bulmakta zorlanıyorsanız, daha sonra bu tahmine geri dönmenin hiçbir zararı yoktur.

Bugünün Wordle cevabı

(Resim kredisi: Gelecek)

#802 Wordle’ın cevabı nedir?

İşte senin için. 30 Ağustos (802) Wordle’ın cevabı: SES.

Önceki Wordle yanıtları

Son 10 Wordle yanıtı

Önceki Wordle çözümlerini bilmek mevcut olasılıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bir kelimenin tekrarlanması pek olası değildir ve tahminleriniz veya aklınızdan kaçan başlangıç ​​kelimeleri için ilham bulabilirsiniz.

İşte bazı güncel Wordle yanıtları:

 • 29 Ağustos: MUZİPLİK
 • 28 Ağustos: YAZMAK
 • 27 Ağustos: BARIŞ
 • 26 Ağustos: KORO
 • 25 Ağustos: OKYANUS
 • 24 Ağustos: SÖZLÜ
 • 23 Ağustos: VERVE
 • 22 Ağustos: BAHARAT
 • 21 Ağustos: SAHİL
 • 20 Ağustos: GÖREV

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle size her gün beş kutudan oluşan altı sıra verir ve sizin işiniz, içerdiği harfleri eleyerek veya onaylayarak hangi beş harfli kelimenin saklandığını bulmaktır.

Güçlü bir kelimeyle başlamak LEASH gibi (birden fazla ünlü, ortak ünsüz harf içeren ve tekrarlanmayan harfler içeren bir şey) başlamak için iyi bir yerdir. Enter tuşuna bastığınızda, kutular size hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

İkinci gidişinizde, başlangıç ​​kelimesini iltifat etmeli, geçen sefer kaçırdığınız genel harfleri kapsayacak başka bir “iyi” tahmin kullanmalı ve aynı zamanda bugünün cevabında mevcut olmayan bir gerçek nedeniyle artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmalısınız. Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız vardır ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (ör. KİTAPLAR).

OKU  Bir grup Diablo 4 dehası, zindanları 2 dakikadan kısa sürede dolaşan bir büyücü yapısı yaptı

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi rakamlı bir fiyata satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.