Oyun Haberleri

Witcher 3 yönetmeni ve Cyberpunk yapımcısı yeni bir stüdyo kuruyor: “Giderek muhafazakarlaşan bir sektörde yıllarca çalıştıktan sonra, cesur ve etkili projeler yapmaya hazırız”

Blank first project concept art

Witcher 3’ün yardımcı yönetmeni Mateusz Kanik, yapımcı Jędrzej Mróz ve Cyberpunk 2077’nin kıdemli yapımcısı Marcin Jefimow’un da aralarında bulunduğu CD Projekt emektarlarından oluşan bir ekip, şu anda “kıyamet içinde geçen karakter odaklı bir oyun seti” üzerinde çalışan Blank adlı yeni bir stüdyo kurdu. bir veya iki bükülme ile.”

(Stüdyo adı teknik olarak Boştur, nokta vardır, ancak bunu kullanmayacağız.)

Kanik, Blank’ın ilk projesinde oyun yönetmeni olarak görev yaparken, Mróz ve Jefimow da yönetici yapımcı olarak yer alıyor. Yeni stüdyoda onlara genel müdür rolünde eski Rookiez of Warsaw’dan Mikołaj Marchewka, tasarım direktörü olarak Witcher 3 oyun tasarımcısı Michał Dobrowolski, anlatı yönetmeni olarak Witcher baş hikaye tasarımcısı Artur Ganszyniec ve Gwent VFX sanatçısı Grzegorz katılacak. Przybyś sanat yönetmeni olarak.

Yeni stüdyonun duyurusu, büyüyerek Avrupa’nın en büyük oyun stüdyolarından biri haline gelen CD Projekt’te ve bir bütün olarak oyun geliştirme endüstrisinin doğasında bir kaydırma olarak alınabilecekleri içeriyordu.

Kanik, “Giderek daha muhafazakar bir sektörde yıllarca çalıştıktan sonra, benzersiz yaratıcılığımızı ve değerlerimizi paylaşan cesur, etkili projeler yapmaya hazırız” dedi. “Endüstrinin yaratıcı bireyin diktatörlüğünü savunduğu yerde, biz takıma sahip çıkmak istiyoruz. Sektörün ezme kültürüne yaslandığı yerde, iş-yaşam dengesini tercih ediyoruz. Sektörün daha büyük daha iyidir dediği yerde, biz hedeflerimizi belirliyoruz. duygu, hikaye ve işçiliğe odaklanan son derece gösterişli oyunlarda.”

Bunların hiçbiri aslında pek bir şey ifade etmiyor, ancak – mümkün olduğu kadarıyla – krizden kaçınma taahhüdü her zaman memnuniyetle karşılanır. Yürütücü yapımcı Mróz, konuya biraz daha açıklık getirdi: “Oyunlar yaptığımız uzun yıllar boyunca, ilham verici fikirleri iyi tanımlanmış bir kapsamla, güçlü bir ekip ve gerçekçi bir bütçeyle desteklemenin önemini gördük. “

OKU  Activision Blizzard CEO'su, cinsiyetçilik ve taciz sorunlarının "şirketi istikrarsızlaştırmaya" çalışan "agresif işçi hareketi" tarafından uydurulduğunu cüretkar bir şekilde iddia ediyor.

Blank duyurusu, stüdyonun ilk projesinden bir parça ‘konsept sanat’ içeriyordu. Ne yapacaksan yap.

(İmaj kredisi: Boş)

Burada görülecek pek bir şey olmasa da -yeni stüdyo duyurularında böyledir- kurucuların geçmişleri stüdyoyu göz önünde bulundurmaya değer kılıyor: Kanik, Mróz ve Ganszyniec, CD Projekt’in ta başından beri devam etmesini istiyorlardı. orijinal Witcher’a, Dobrowolski ise The Witcher 2’den beri var ve Jefimow ve Przybyś’nin 11 Bit, Bandai Namco ve Techland gibi stüdyolarda kendilerine ait kapsamlı özgeçmişleri var. Blank şu anda 10 çalışana sahip ancak stüdyo kurucuları, ilk projesini desteklemek için Blank’ı “neredeyse 60” a çıkarmayı umuyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.