Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox PC oyunlarını GeForce Now’a getirmek için Nvidia ile 10 yıllık anlaşma yaptığını duyurdu

Microsoft, Xbox PC oyunlarını GeForce Now'a getirmek için Nvidia ile 10 yıllık anlaşma yaptığını duyurdu

Brüksel’deki bir basın toplantısında Microsoft, Xbox PC oyunlarının GeForce Now’da yayınlanması için Nvidia ile 10 yıllık bir lisans anlaşması imzaladığını duyurdu. (yeni sekmede açılır). 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımı devam ederse Xbox, Activision Blizzard oyunlarını Nvidia’nın bulut oyun hizmetine de getirecek.

Haber, Microsoft’un Call of Duty gibi gelecekteki Xbox oyunlarını Nintendo’ya getirmek için Nintendo ile 10 yıllık bir anlaşma imzalamasından bir gün sonra geldi. (yeni sekmede açılır) Activision Blizzard anlaşması gerçekleştiğinde. Microsoft, aynı anlaşmayı Sony’ye teklif etmişti, ancak Sony’nin bunu reddettiği bildirildi. Activision’ın İletişim Başkanı, Sony’nin hamlesi hakkındaki düşüncelerini bir kişiyle paylaştı. mem (yeni sekmede açılır) Twitter’da yayınlandı.

Reuters’e göre (yeni sekmede açılır)Microsoft Başkanı Brad Smith, her iki anlaşmanın da duyurulmasının ardından satın almanın devam edeceğinden daha emin olduğunu söyledi. demirci tweet attı (yeni sekmede açılır)“Nvidia ve Nintendo ile bugün yapılan anlaşmalarla, Call of Duty’yi 150 milyon yeni cihaza taşıyacağız. Bu, tüketicilere hizmet edecek VE rekabeti ilerletecek.”

Bu anlaşmalar, Microsoft’un düzenleyicilerin, Activision Blizzard’ın satın alınmasının Call of Duty gibi oyunları rakiplerin platformlarından alıp Xbox’a özel hale getirebileceği konusundaki endişelerini gidermeye yönelik bir girişimidir. Microsoft, FTC’ye (Federal Ticaret Komisyonu) Call of Duty’nin satın alma işleminden sonra diğer platformlarda kullanılabilir durumda kalacağına söz verdi.

Daha fazla gör
Serinlemek

İki tonlu gri arka planda Cooler Master MasterLiquid ML360R ve EK-AIO Basic 240 CPU soğutucuları

(İmaj kredisi: Cooler Master, EKWB)

CPU’lar için en iyi AIO soğutucu (yeni sekmede açılır): Hepsi bir arada ve hepsi için bir… bileşenler.
En iyi CPU hava soğutucuları (yeni sekmede açılır): Brrr gitmeyen CPU fanları.

Şimdi satın alma lehine, Nvidia bir basın açıklamasında söyledi (yeni sekmede açılır) yeni anlaşma “oyunculara daha fazla seçenek sunuyor ve Nvidia’nın Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili endişelerini çözüyor.”

Duyurunun ardından Xbox patronu Phil Spencer tweet attı (yeni sekmede açılır), “Nasıl oynamayı seçerlerse seçsinler, daha fazla kişiye daha fazla oyun getirmeye kararlıyız.” Nvidia, Call of Duty’nin Activision anlaşması bitene kadar GeForce Now’da kullanılamayacağını, ancak Microsoft’un birinci taraf oyunlarının yeni 10 yıllık anlaşma kapsamında derhal kapsandığını söylüyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Fortnite'ın kreatif patronu Donald Mustard emekli oluyor