Oyun Haberleri

No Sun to Worship’te minimalist gizli aksiyonun, Splinter Cell ve MGS tarzının keyfini çıkarın

No Sun to Worship'te minimalist gizli aksiyonun, Splinter Cell ve MGS tarzının keyfini çıkarın

Bağımsız geliştirici Antonio Freyre yine gizli oyunlar yapmaya başladı ve nefis No Sun to Worship’i dünyaya sundu. Bu küçük gizlilik bağımsız yapımda işler insanlık için açıkça kötüye gitti ve siz, size aynı anda sabotaj, cinayet ve suikast uygulayan kişi için durumu daha da kötüleştirmekle suçlanan bir kişisiniz.

No Sun to Worship, daha büyük gruplara sızan tek bir kişi olduğunuz, bir ölçüm cihazının ne kadar gürültü çıkardığınızı ve ne kadar görünür olduğunuzu gösterdiği gizli bir oyundur: Duruşunuz ve hareketiniz ışık ve ses kadar önemlidir. Sonraki oyunlarda geçilmesi gereken bir saat ve “kıçını tekmelemek” istiyorsan zor bir mod da dahil olmak üzere görevleri tamamlamanın birden fazla yolu var.

Geliştirici Freyre bunu şöyle tanımlıyor: “Sanatın önemini anlatan kısa, minimalist bir gizli aksiyon oyunu. Gökyüzünü kül grisine boyadık. Birbirimizi aç bırakmak için gökleri yaktık. Şimdi sonsuz bir pişmanlık mezarlığında yürüyoruz.” Pek çok oyun açıklamasını okuyan biri olarak bunun harika bir oyun açıklaması olduğunu söyleyebilirim. PC oyuncusu Wes Fenlon, bu yılın başlarında bağımsız geliştirici Antonio Freyre ile Stealth oyunlarına olan sevgisi hakkında konuştu. Bu, onun yıllar içinde yaptığı üçüncü olay.

“Önceki iki gizlilik oyunumda belirli tür beklentilerine ve belirli kinayelere uymaya çalışıyordum çünkü ‘bir gizlilik oyunu yapmaya’ çalışıyordum. Şimdi sadece paylaşmak istediğim hikayeye ve mesaja hizmet edecek gizliliğe sahip iyi bir oyun yapmaya çalışıyorum.Bu düşünce tarzı beni özgürleştirdi ve yeni şeyler yapmamı sağladı. [No Sun to Worship] daha orijinal ama aynı zamanda daha eğlenceli ve gösterişli” dedi Freyre o zamanlar.

No Sun to Worship, yalnızca Dünya’nın silahlarla zehirlenmediği, aynı zamanda geriye kalanlar için hâlâ birbirimizle kavga ettiğimiz bir tür nükleer savaş sonrası ortamıyla kesinlikle çekici görünen bir oyundur. Oh, ve uzaylılar açıkça küçük dünyamızı istila etmeye geldiler. Maskeli kahramanın gizlice etrafta dolaşıp ateş etmesi için yoğun ışıklandırma ve tuhaf, parlak ama gözlü miğferler açısından zengin.

No Sun to Worship altı seviye uzunluğundadır ve her biri daha zor bir zorlukta oynanabilir. Kesinlikle bu kadar uzun süre devam edecek bir heyecan var ve fragman diyaloğunun ve dünya açıklamasının atmosferik tonu bende hemen dalma isteği uyandırıyor. Aslında, muhtemelen yapacağım; izin verin Steam Destemi getireyim.

OKU  Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

No Sun to Worship’i 22 Eylül’e kadar 8$ veya %20 indirimli olarak Steam’de bulabilirsiniz. Aynı zamanda Freyre’nin diğer gizli ve bağımsız oyunlarıyla birlikte sınırlı bir süre için 16,50$’a bir paketin parçası olarak da mevcuttur, bu da %50 indirimlidir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.