Oyun Haberleri

Nvidia’nın Çin’deki RTX 4070 Ti ön sipariş fiyatı hoş değil

RTX 4070 Ti

Nvidia’nın 12GB RTX 4080’i denediği heyecan verici flop göz önüne alındığında (yeni sekmede açılır) Yaklaşan 4070 Ti’nin markanın GPU teklifi için parlayan bir ışık olmasını aptalca umuyordum. Bu kartlar uygun bir fiyata geldiyse, gelecek derlemeler için harika bir seçim olabilirler. Ancak Çinli mağazaların öngördüğü fiyatları gördükten sonra, sahip olduğum tüm iyimserlik büyük ölçüde yerle bir oldu. Nvidia’nın yukarıda bahsedilen 12GB 4080’leri satmayı planladığı miktarı ödemekten memnunsanız, o zaman sanırım şanslısınız.

VideoCardz’a göre (yeni sekmede açılır), bazı Çinli perakendeciler yaklaşan 4070 Ti kartları için ön sipariş almaya başladılar ve bu da bize birimlerin potansiyel fiyatlarına bir göz atmamızı sağlıyor. Bunlar, özellikle Çin pazarı özel kartlara odaklanma eğiliminde olduğundan, bir grup değişiklik gösteriyor, ancak yine de bu kartlardaki fiyatların çok yüksek olacağına dair bir gösterge sunuyor.

Bildirilen en ucuz teklif, 7199 RMB veya yaklaşık 1034 USD’ye giden Inno3D RTX 4070 Ti X3’tür. 4080 kartların Kuzey Amerika mağazalarında oldukça yaygın olarak 1.200 USD civarında olduğu göz önüne alındığında, bu pek de iyiye işaret değil.

Inno3D aynı zamanda listedeki en pahalı kart olan Inno3D RTX 4070 Ti iChill’in gururlu sahibidir ve fiyatı 8399 RMB veya 1.206 USD’dir. Düz bir 4080 yerine bunlardan birinin tercih edilmeye değer olduğunu hayal etmek zor. Elimize geçtiğinde bu kartlardan biriyle hiç şüphesiz oynayacağız, ancak kıyaslama 4080’in lehine giderse şaşırırım. bu eşleşmede 4070 Ti.

Serinlemek

İki tonlu gri arka planda Cooler Master MasterLiquid ML360R ve EK-AIO Basic 240 CPU soğutucuları

(İmaj kredisi: Cooler Master, EKWB)

CPU’lar için en iyi AIO soğutucu (yeni sekmede açılır): Hepsi bir arada ve hepsi için bir… bileşenler.
En iyi CPU hava soğutucuları (yeni sekmede açılır): Brrr gitmeyen CPU fanları.

OKU  Hogwarts Legacy Oyuncusu Havada Öldü ve Süpürgeye Takıldı

Dizideki diğer kartlar arasında Gigabyte’tan birkaç teklif yer alıyor. Gigabyte RTX 4070 Ti Eagle, Gaming OC, AORUS Elite ve AORUS Master, yaklaşık 1.070$ ile 1.175$ fiyat aralıkları arasında yer alıyor. Geçen hafta gördüğümüz Aero’dan eser yok. (yeni sekmede açılır), ancak bunun da bu aralıkta bir yere düşmesi muhtemeldir. Yine de, bu fiyatlarda, bunların hiçbirinin tavsiye etmek için acele edeceğimiz kartlar olduğunu düşünmüyorum.

Bu kartları muhtemelen 5 Ocak’ta piyasaya sürülecek olan CES’te sergilenecek, ancak Nvidia’nın fiyat cephesinde bazı büyük sürprizleri olmadıkça heyecanlanacak pek bir şey yok. 12GB 4080’lerin planlandığı fiyatla aynı fiyata gelmek, kitaplarımda oldukça büyük bir sapma.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.