Oyun Haberleri

Güncelleme: ‘Frankengun’ Destiny hatası düzeltildi, umarım eğlenmişsinizdir

Images from The Final Shape showcase

Güncelleme: Sürdüğü sürece eğlenceliydi ama Destiny 2’nin saldırı tüfekleri ve el bombası fırlatıcıları artık pompalı tüfekler gibi patlamayacak. Birkaç düzeltmeden ilki olan bir düzeltme, Egzotik ve Efsanevi hazırlanmış silahlardaki “Osteo Striga, Revision Zero, Dead Man’s Tale, Dead Messenger, Vexcalibur ve üç Egzotik sınıf kılıcın tümü” dahil olmak üzere çeşitli çerçeveleri ve avantajları devre dışı bıraktı. Bungie açıkladı.

Oyun içi bir mesajda “Gelecekteki bir güncellemede” diyor, “hazırlanmış silahlardaki gayri meşru avantajları değiştirmeyi planlıyoruz.”

Orijinal hikaye: Titizlikle hazırlanmış bir MMO sanal alanını yönetmek her zaman bir zorluktur, ancak Destiny 2’nin kimsenin sızlanmayacağı bir meta için verdiği ebedi mücadele, dün Frankengun’ların keşfiyle tamamen tersine döndü. Bir üretim hatası nedeniyle oyuncular, baskın patronlarını saniyeler içinde eritmek için tanrısız ateşli silah kimeraları üretiyorlar. Bungie’nin onu adım adım aldımtüm bunların saçma eğlencesini kabul ediyor, ancak aynı zamanda tüm bu çılgın silahları dize getirecek bir düzeltmeyi de hızla uygulamaya koyuyor.

Destiny içerik oluşturucusu yaşlı devlet adamı Datto’nun durumu vurgulayan bir videosu var ve el bombaları atan çeşitli saldırı tüfekleri ve sandık kağıdı gibi buruşmuş çok sayıda çok aşamalı patron da dahil olmak üzere bazı göze çarpan kaos silahları var. Topluluğun vazgeçilmez kombinasyonu, silahlara av tüfeği özelliği olan Agresif Çerçeveyi vermek gibi görünüyor. Bu yetenek, pompalı tüfeklerin 12 saçma saçmasına neden oluyor ve bir el bombası fırlatıcısı olarak uygulandığında, tetiği her çektiğinizde birdenbire 12 patlayıcı ateşliyorsunuz.

(İmaj kredisi: Bungie)

Kaos, Çin sosyal ağı Bilibili’deki Xíngzǒu de hūxī kullanıcısının bir klibiyle başladı. Silah üretirken, yanlışlıkla egzotik el bombası fırlatıcısı Dead Messenger’ın bir yeteneğini füzyon tüfeği Midha’s Reckoning ile birleştirdiler ve zorlu Şampiyon düşmanlarına hiç zorlanmadan tek atış yapabilecek bir silah ürettiler. Bu video daha sonra Destiny 2 içerik yaratıcısı Cheese Forever’ın yorumlarıyla birlikte YouTube’da paylaşıldı ve bu, istismarın tekrarlanması için bir yarış başlattı.

Kodu ilk kimin kırdığını belirlemek zordur, ancak Hyrna’nın bu videosu, Eager Edge özelliğinin ikiye katlanmasıyla ilgili belirli bir örnekle birlikte aksaklığın nasıl tekrarlanabileceğine dair adım adım bir kılavuz sunuyor (genellikle yalnızca bir taneyle sınırlıdır) Örneğin) tek bir kılıç üzerinde, tek bir vuruşla sizi belirli bir haritanın yarısına kadar fırlatabilecek bir hamle makinesi oluşturmak için.

OKU  Portal RTX Oyuncusu Oyunda RTX 4090 GPU Buluyor

Bu aksaklık, birleştirme işleminin gerçekleşmesi için bir silahtan diğerine hızla geçiş yaparak üretim menüsünü etkili bir şekilde değiştirmeyi içeriyor gibi görünüyor ve en kolay şekilde Destiny 2’nin düşük kare hızında kapatılmasıyla gerçekleştiriliyor.

Bungie, oyuncuları silahlarındaki aksaklıklar nedeniyle yasaklamayacağını veya başka şekilde disipline etmeyeceğini belirtti ve haftalık, son derece rekabetçi Osiris Trials modu her zamanki gibi, harika silahlarla ve diğerleriyle ilerledi. Oyunu Dünya’ya geri getirmek için, Bungie iki düzeltmeyi kullanıma sunuyor: Bu hafta sonundan önce konuşlandırılacak olan ilki, oyuncuların herhangi bir işlenmiş silahı kullanmasını engelleyecek, ikincisi ise daha sonra gelecek ve “aykırı” hazırlanmış silahları tamamen silmek yerine sıfırlayacak.

(İmaj kredisi: Bungie)

Genel olarak, bir Destiny oyuncusu olmak için kötü bir hafta sonu gibi görünmüyor: Frankengun saçmalıkları, dinleme cihazı bulunan izleme tüfeği Prometheus Lens’in anında silinen ışınlarıyla oyunu kasıp kavurduğu, oyunun meşhur “Lazer Etiketi” hafta sonunu anımsatıyor.

Ayrıca Bungie’nin hazırladığı çözümden de etkilendim; stüdyonun, arızalı silahlarla ilgilenmek için bir geri alma işlemi yapması gerekebileceğine dair bazı endişeler vardı; aksaklığın keşfedilmesinden önce sabit bir noktaya sıfırlama yapılması gerekti.

Bu önlem en son Ocak ayında 20 saatlik bir kesinti ve oyuncu ilerlemesi hatasını çözmeye yardımcı olmak için uygulandı, ancak aynı zamanda haftalık sıfırlama ile oyunun kapatılması arasındaki pencerede oynayan herkesin ilerlemesini kaybetmesi anlamına da geliyordu. Şimdi öyle görünüyor ki, Destiny topluluğu, minimal invaziv bir çözüm uygulanmadan önce aşırı güçlü silahlarla saçma sapan bir gün daha geçirecek.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.