Oyun Haberleri

NYT Connections’ın ipucu ve yanıtları bugün: 29 Eylül (#110)

New York Times Connection puzzle

Biraz daha güçlü bir şeye ihtiyacınız varsa, bugünün NYT Connections oyununda her renk için ipuçlarının yanı sıra 29 Eylül (#110) bulmacasının tüm cevaplarını hemen aşağıda bulacaksınız. Sadece birkaç genel ipucu mu arıyorsunuz? Kaydırmaya devam edin, bizde de var.

Bugünün Bağlantılarına bir göz attım ve inledim; bunları nasıl halledecektim ki? Orada benim için hiçbir şey yoktu. Sonra paniğe kapılmayı bıraktım ve karıştırmaya başladım ki bunun beynimin birkaç noktayı birleştirmek için ihtiyaç duyduğu şey olduğu ortaya çıktı. Bulmaca bundan kısa bir süre sonra çözüldü ve tuhaf bir şekilde bugün renkleri doğru sırayla çözdüm.

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 29 Eylül Cuma

Her renk için bir ipucu geliyor.

Sarı: Buradaki tema “çok önemli”. Bir projenin onsuz çalışamayacağı bir şey veya biri.

Yeşil: Bu malzemeleri çöpe atabilirsiniz ancak geri dönüştürmeniz çok daha iyi olur.

Mavi: Bu insanların hepsi yüzyıllar öncesinden modern şöhrete kadar uzanan ünlü Hudson’lardır.

Mor: Bu kelimelerin her biri bir vuruşu ya da dövülmeyi tanımlamanın başka bir yoludur.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 29 Eylül Cuma (#110)

Neredeyse oradasın. Devam etmek!

  • Sarı: Merkezi, Kritik, Anahtar, Hayati (Çok önemli)
  • Yeşil: Cam, Metal, Kağıt, Plastik (Geri dönüşüm kategorileri)
  • Mavi: Henry, Jennifer, Kate, Kaya (Hudson’lar)
  • Mor: Ödev, Yenilgi, Tempo, Yorgun (“Beat” ne anlama gelebilir)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

OKU  Starfield'ın envanterini düzelten aynı modcu artık kullanıcı arayüzünün geri kalanını da halletti

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Connections’da olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı yoruma sahip olabileceğinde yatmaktadır. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.