Oyun Haberleri

Overwatch 2 sonunda oyuncuların tekrar ücretsiz görünüm kazanmasına izin verecek

Overwatch 2

Overwatch 1’in Overwatch 2’ye geçişi (yeni sekmede açılır) uzun süredir hayranlar için zarif olmaktan başka her şey oldu. Altı yıldan fazla bir süredir sürekli olarak ücretsiz kahramanlar ve ganimet kutuları damlamasına alışan oyuncular, Blizzard’ın daha cimri oynaması ücretsiz modeli tarafından ihanete uğramış hissettiler; Yıllardır ortalıkta bir gecede fiyat balonu patladı. Aynı zamanda Blizzard, ücretsiz Overwatch Kredisi para birimini kullanımdan kaldırdı ve sadece oyunu oynayarak kozmetik kazanmanın yegane yollarından birini ortadan kaldırdı.

Overwatch 2’nin ezici savaş geçişleri hakkında aylarca süren olumsuz geri bildirimlerden sonra (yeni sekmede açılır) ve aşırı derecede pahalı mikro işlemler, Blizzard yeniden tomurcuklanıyor (yeni sekmede açılır). Overwatch Kredileri (önceden Eski Krediler olarak adlandırılıyordu), 3. sezonda savaş geçişinde ücretsiz bir ödül olarak geri dönüyor. Ücretsiz yoldaki oyuncular geçişi tamamlayarak 1.500’e kadar kredi kazanabilirken, premium yoldaki oyuncular ek 500 kredi kazanır.

Değişiklikle aynı zamana denk gelecek şekilde, “neredeyse tüm” efsanevi görünümler, Overwatch Kredileri ile Kahraman Galerisi aracılığıyla açılabilecek ve standart bir efsanevi 1.500 krediye mal olacak. Bu, tamamen ücretsiz bir Overwatch 2 oyuncusunun birkaç ayda bir kendi seçtikleri bir efsanevi kostümü satın almaya yetecek kadar kredi kazanabileceği anlamına gelir.

Blizzard bir geliştirici güncellemesinde “Bu değişiklikler, Overwatch 2’yi oynaması daha ödüllendirici bir oyun yapma yolculuğumuzun sonu değil, sadece başlangıç” diye yazdı. (yeni sekmede açılır) bugün yayınlandı

Umarım bu sadece bir başlangıçtır, çünkü birkaç ayda bir havalı bir cilt, kulağa Blizzard’ın sandığı kadar ödüllendirici gelmiyor. Ücretsiz oynamanın daha fazla insanın oynayabileceği anlamına gelmesi harika, ancak ödüller söz konusu olduğunda, uzun süreli oyuncuların Overwatch 2 günlerinden önce daha iyi durumda olduğu doğru. Eskiden aylar değil günler alırdı.

Overwatch 2 sezon 3’ün Şubat ayı başlarında başlaması bekleniyor. Bu sefer yeni bir kahraman yok, ancak yeni bir harita bekliyoruz.

OKU  Call of Duty Hayranları Bu Kampanya Özelliğinin Geri Dönmesini İstiyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.