Oyun Haberleri

Overwatch, K-Pop’un korkunç gücünden yararlanıyor

Overwatch, K-Pop'un korkunç gücünden yararlanıyor

Kesinlikle kaçınılmaz olan bir anda Overwatch, yeni bir oyun modu ve Efsanevi kahraman görünümleri de dahil olmak üzere temalı oyun içi öğeler içeren bir K-Pop grubuyla bir işbirliğine girişecek. 2022 yılında kurulan k-pop grubu Le Sserafim, 26 Ekim’de Perfect Night adlı teklisini yayınlayacak ve kısa bir süre sonra Overwatch’a gelecek.

Müzisyenler, müzik videosu için hepsinin D.Va’nın mecha pilot kulaklığında benzersiz riffler taktığını gösteren kısa bir teaser yayınladı. Gerçi apaçık bir hareketle tulumun kendisini giymemişti. Sanırım bu, her şeyin kurumsal markalaşmasına karşı küçük bir merhamet.

Tüm ayrıntılar 30 Ekim 2023 Pazartesi günü açıklanacak ve oyun özellikleri 1 Kasım’da yayına girecek. Kongre ziyaretinizle birlikte biraz K-Pop yapmak isterseniz Le Sserafim 4 Kasım’da Blizzcon’da da yer alacak.

Blizzard bir blog yazısında “Gezegendeki en hızlı büyüyen K-pop gruplarından biri olan bu beş kişilik korkusuz grup (KIM CHAEWON, SAKURA, HUH YUNJIN, KAZUHA ve HONG EUNCHAE) yeteneklerini bu sezon Overwatch 2’ye getiriyor” dedi. .

Blizzard’ın oyunları Güney Kore’de uzun süredir son derece popüler; orijinal StarCraft, esas olarak 90’ların sonlarında ve 2000’lerin başlarında şu anda oradaki modern e-spor sahnesinin kökenini oluşturuyor. Buradaki popülerlikleri hiçbir zaman gerçek anlamda ölmedi ve Overwatch’ın çıkışı, profesyonel bir oyuncudan mecha pilotuna dönüşen bir karakter olan D.Va ile tamamlandı.

Bunun ışığında, Fortnite’ın 2020’deki çılgın Travis Scott konseri gibi şeylerle bu fikri çılgınca popülerleştirmesinin ardından Blizzard’ın oyun içi, inek olmayan bir müzikal geçiş etkinliği yapmak için bu kadar uzun zaman alması şok edici.

Daha fazla gör


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Microsoft avukatı hakime The Elder Scrolls 16'nın 2026'da geleceğini söyleyerek Bethesda'nın çıkış takvimini 124 yıl hızlandırdı