Oyun Haberleri

Palworld yalnızca 8 saatte 1 milyon kopya satıyor ve sunucular bu yükü kaldırmakta zorlanıyor

Palworld yalnızca 8 saatte 1 milyon kopya satıyor ve sunucular bu yükü kaldırmakta zorlanıyor

Silahlı ve kötü niyetli emek uygulamalarına sahip Pokémon oyunu Palworld, Steam’de heyecan verici bir erken erişim lansmanına çıkıyor ve piyasaya sürüldüğü ilk günde 370.000 eşzamanlı kullanıcıya ulaştı (ve bu sayı artmaya da devam ediyor). Bu, akış altında çöken oyun sunucuları için biraz sorun teşkil ediyor, ancak geliştirici Pocketpair, sorun üzerinde çalıştığını söylüyor ve bu arada, sorunu çözene kadar üzerinde çalışmaya devam etmeniz gerektiğini söylüyor.

Samuel L. Jackson’ın Uçaktaki Yılanlar hakkındaki düşüncelerini açıklamak gerekirse, insanlar bu oyunu ya oynamak isterler ya da istemezler. Bence konsept, potansiyel olarak komik olacak kadar berbat; eğer acıkıyorsanız ve başka bir yararlı amaca hizmet etmiyorlarsa, kelimenin tam anlamıyla Dostlarınızı yiyebilirsiniz; ancak Lincoln Carpenter, bunu çoğunlukla itici ve iğrenç bulduğunu söyleyerek bunu söyledi. “berbat olmaya bu kadar yatırım yapılmasaydı zevkli olabilirdi”

Biraz zaman geçirdikten sonra, “Bu olaya aşırı bağlılık var, ancak bu vakadaki kısım, kötü çalışma koşulları ve hayvanlara zulüm.” diye yazdı. “Ve sadece bu biraz kötü değil, aynı zamanda oyunun geri kalanını da daha da kötü hale getiriyor… Palworld’de işçilik ve hayatta kalma, yalnızca beni Dostlarımı nasıl konuşlandıracağıma karar vermeye ittiğinde ilginç oluyor, bunun yerine daha fazla çaba harcamak yerine Onu farklı kılan şey, Palworld’ün ilerleyişini uzatması, böylece dostlarımı bir kısayol için terörize edebilmemdir.”

Palworld’ün şaka etkisi geçtikten sonra işleri devam ettirip sürdüremeyeceği açık bir soru, ancak şu anda merak hakim. Şu anda Steam’de en çok satan oyun ve Steam Charts’a göre şu anda 370.059 eşzamanlı oyuncuya sahip. Bu, onu Steam’in en çok oynanan 100 oyunu arasında Apex Legends ve PUBG arasında üst sıraya koymak için yeterli; tuhaf bir Poké taklidi için hiç de fena değil.

(Resim kredisi: Steam)

Başarılı olduğuna dair herhangi bir şüphe olması durumunda geliştirici Pocketpair, Palworld’ün yayına girdikten sadece sekiz saat sonra bir milyondan fazla kopya sattığını söyledi. Bu harika bir başlangıç!

OKU  Darkest Dungeon 2'nin ilk DLC'si nihayet orijinalin en güçlü kahramanlarından birini geri getiriyor

(Resim kredisi: Pocketpair (Twitter))

Ne yazık ki, iyi haberlerle birlikte bazı kötü haberler de geliyor. “Herkese merhaba, Palworld’e gelen yanıtlardan çok etkilendik ve sorunlarınıza yanıt vermek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz!” Cep çifti tweet attı.

“Şu anda sunucu sağlayıcımız, eşzamanlı oyuncuların çokluğu nedeniyle sunucuların kararsız hale geldiğini ve sunuculara bağlanırken sorun yaşıyor olabileceğinizi bildiriyor. Bu sorunu en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz! Bu arada, bazı kullanıcılar başarı bildirdi 2-3 kez bağlanmaya çalışırken veya oyunu başlattıktan sonra beklerken.”

(Resim kredisi: Pocketpair (Twitter))

Palworld rehberleri

Palworld Kara Borsacı - Bir Arkadaşı Sevmek

(Resim kredisi: Cep Çifti)

En İyi Arkadaşlar: Erken yakalanması gerekenler
Palworld yol haritası: Erken erişim planı
Palworld modları: Yüklenecek en iyi ince ayarlar
Palworld çok oyunculu: Nasıl işbirliği yapılır
Palworld özel sunucusu: Tam Zamanlı Arkadaşlar
Palworld üreme rehberi: Kek ve yumurtayla başlayın

Bu iyi bir sorun ama yine de bir sorun. Bu herkesi oyunun dışında tutmuyor ancak Steam ve Reddit’teki bazı oyuncuların açıkça sorunlar yaşadığı ortada. (“Pal meyve suyunu nasıl alırım” gibi sorular da var, ona tıklamıyorum ama merak ediyorsanız rehberimiz var.)

Pocketpair zaten bir tane yayınladı düzeltme Palworld için bu, oyunu “karanlık ve oynanamaz” hale getiren bir sorunu düzeltti ve umarız sunucu durumunu da hızla çözecekler. Mevcut oyuncu sayısı ne kadar büyük olursa olsun, bu sayının yalnızca hafta sonu artacağı iyi bir ihtimal. Sunucu sorunlarının ne zaman çözülmesini beklediğine dair herhangi bir zaman çizelgesi olup olmadığını sormak için Pocketpair’e ulaştım ve bir yanıt alırsam güncellenecektir.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Nvidia'nın ultra pahalı H100 Hopper GPU'su oyunlarda test ediliyor