Oyun Haberleri

Penny’s Big Breakaway, son yılların en iyi Sonic oyununun eski geliştiricilerinin hazırladığı renkli bir platform oyunudur

Penny's Big Breakaway, son yılların en iyi Sonic oyununun eski geliştiricilerinin hazırladığı renkli bir platform oyunudur

2017’nin büyük beğeni toplayan Sonic Mania oyununun arkasındaki birçok geliştiricinin hazırladığı yeni bir 3D platform oyunu olan Penny’s Big Breakaway, 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek. Yeni bir fragmanda oyunun işleyişine ve birkaç ana karakterine bir kez daha göz attık. PC Gaming Show: Most Wanted’da gösterildi.

Görünüşe göre Penny’s Big Breakaway, klasik maskot platform oyunlarından birkaç nottan fazlasını alacak ve sizi, koleksiyon parçaları için renkli dünyalar arasında dolaşmanız için baş karakterin renkli pantolonlarına yönlendirecek. Ancak asıl çekiciliği Penny’nin silah, sallanan halat, araç veya derme çatma helikopter olarak kullanılabilen yarı duyarlı yo-yo’sudur.

Bu yo-yo’yu esas olarak, büyük patron İmparator Eddie tarafından size gönderilen küçük bir penguen ordusundan kaçmak için kullanacaksınız. Görünüşe göre Penny’nin Saray Mahkemesi Sanatçısı seçmelerinden pek memnun olmamış ve uçamayan adamlarına senin peşine düşmelerini emretmiş. Sıradan yo-yo’nuzu açgözlü atıştırmalık yiyen bir yaratığa dönüştüren şeyin gizemini çözerken Penny’nin adını temize çıkarmak size kaldı.

Karşılaşacağınız ve güvenlikli arenalarda mutlaka karşı karşıya geleceğiniz diğer karakterler, buna uygun bir şekilde aptal bir gruptur: uzun dişli Denizci Sheila, uçan Bay Q, kuklacı Tabu Sanatçısı ve tokmak kullanan Yargıç Rufus.

Penny’s Big Breakaway, geliştirme ekibi sayesinde şimdiden biraz heyecan kazandı. Evening Star, yıllardır en çok beğenilen Sonic oyunlarından biri olan Sonic Mania üzerinde çalışmış birkaç üyenin oluşturduğu yeni bir stüdyodur.

Yaptığı incelemede Sonic ÇılgınlığıAndy Kelly, oyunun “nostaljiden beslendiğini, ancak en önemlisi oyunun sahibi olmadığını” söyledi. Geliştiriciler eski Sonic oyunlarının en iyi parçalarını aldılar ve alaycı bir geri dönüşten daha fazlasını yaratan bir şey yarattılar. Renk, tutku ve kişilikle dolu bir oyun ve seriyi gerçekten seven insanlar tarafından yapıldığı açık.”

OKU  Grounded'ın bir sonraki güncellemesi, özel arka bahçelere ve oyun modlarına olanak tanıyan tam kapsamlı yaratıcı araçlar ekleyecek

Geliştiriciler aynı ustalığı Penny’s Big Breakaway’e de getirebilirlerse, 2024’ün başlarında piyasaya sürüldüğünde gerçek bir 3D platform oluşturma deneyimiyle karşı karşıya olabiliriz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.