Oyun Haberleri

Persona 3 remake gerçek: Atlus yanlışlıkla kendi oyununu erken sızdırıyor

Persona 3 Reload

JRPG geliştiricisi Atlus veya yayıncı Sega’dan biri çok kötü bir gün geçirmek üzere: Perşembe günü yanlışlıkla yayınlanan bir Instagram gönderisi, popüler Persona serisinin sonraki iki oyunu olan Persona 3 Reload ve Persona 5 Tactica’nın varlığını sızdırdı. Persona 3’ün daha bu Ocak ayında uzun süredir yapım aşamasında olan PC bağlantı noktasına rağmen, son zamanlarda Persona 3’ün yeniden yapımı hakkında söylentiler dolaşıyor. Ve bunun için uzun süre beklememiz gerekmeyecek: Atlus’a göre “2024’ün başları” geliyor.

Instagram gönderisi hızla silindi, ancak tespit edilip, kopyalanıp sosyal medyada yayılmadan önce değil. İşte bir dakika uzunluğundaki Persona 3 Reload fragmanının bir Twitter yerleştirmesi.

Daha fazla gör

İlk bakışta, orijinal oyundan daha yakın bir kamera açısına ve çok daha ayrıntılı, anime tarzı karakter modellerine sahip, Persona 3’ün sanat tarzını ve grafik doğruluğunu Persona 5 ile uyumlu hale getiriyor gibi görünüyor. Kullanıcı arabirimi ayrıca bir Persona 5 kalibrelik parlama aldı.

Bu arada, Persona 5 Tactica, sıra tabanlı bir strateji oyununda, Persona 5’in chibi tarzı versiyonlarını canlandırıyor. Yakında gelecek olarak listelendi, bu da gelecek yıl Persona 3 Reload’dan daha erken anlamına gelebilir. PC’de Fire Emblem olmayabilir, ama kahretsin taktik oyun severler bugünlerde PC’de iyi yemek yiyor.

Daha fazla gör

Bu iki fragmanın Instagram’da tesadüfen yayınlanması, bunların muhtemelen yakın gelecekte -her fragmanın sonunda görünen Xbox ikonografisi göz önüne alındığında, büyük olasılıkla Pazar günkü Xbox gösterisinde- ortaya çıkarılması gerektiğini gösteriyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Araçlara ve yok edilebilir haritalara sahip 254 oyunculu bir nişancı oyunu olan BattleBit Remastered, bu hafta 15 dolara çıktı