Oyun Haberleri

Polis, ABD’deki bir lisenin altında gizli bir kripto madenciliği operasyonu keşfetti

Images courtesy of Cohasset Police Department

Massachusetts’teki yetkililer, Boston’un yaklaşık 20 mil dışında küçük bir sahil kasabası olan Cohasset’teki bir lisenin altındaki tarama alanından kripto para madenciliği operasyonu yürüttüğü iddia edilen bir adamı mahkemeye çıkardı. Operasyon, 2021’in sonlarında, okulun kazan dairesinin yakınındaki “yükseltilmiş gezinme alanında” elektrik kablolarını ve geçici kanalları fark eden bir kasaba çalışanı tarafından keşfedildi.

Cohasset Polis Departmanı tarafından yayınlanan fotoğraflara göre, dar gezinme alanı, biri beşli, diğeri altı bilgisayardan oluşan iki set özel maden teçhizatı gibi görünen şeyleri içeriyordu. Ekipman, okulun elektrik sistemine bağlandı ve dışarıya sıcak hava veren kanalları olan birkaç soğutucuya yerleştirildi.

Polisin suçtaki birincil zanlısı, Ocak 2021’den 2022’nin başına kadar Cohasset Kasabasında HVAC koordinatörü ve tesis müdür yardımcısı olarak çalışan Nadeam Nahas. Mahkeme kayıtları, operasyonun Nisan’dan Aralık 2021’e kadar sürdüğünü ve yaklaşık 17.500 $ elektrik maliyetine mal olduğunu söylüyor , Boston Globe’u bildiriyor (yeni sekmede açılır).

BBC’ye yaptığı açıklamada (yeni sekmede açılır)Cohasset Polis Şefi William Quigley, operasyonun tesis müdürü tarafından rapor edilmesinden sonra, “Dedektifler, okulda rutin bir teftiş sırasında elektrik kablolarını, geçici kanalları ve yerinde görünmeyen çok sayıda bilgisayarı fark ettiğini söyleyen müdürle görüştüklerini söyledi. .”

Yetkililer, Nahas’ın bir Twitter hesabında kriptoya atıfta bulunduğunu ve araştırmacıların Home Depot donanım zincirinde “coleman 48qt soğutucular, yalıtımlı esnek kanallar, aşırı hava folyosu, yalıtım kılıfları ve su bazlı bir sızdırmazlık küveti” dahil olmak üzere satın alımlar için makbuzlar bulduğunu söylediler. , tarama alanında bulunan ve madencilik operasyonunu kolaylaştırmak için kullanılan tüm öğeler”, polis raporuna göre.

İlk soruşturma sırasında, Nahas ve kasabanın tesis müdürü dedektiflere, üretilen ısı miktarı nedeniyle bilgisayarları kapattıklarını söyledi. Nahas’a karşı suçlamalarla sonuçlanan müteakip soruşturma, ABD Sahil Güvenlik ve onun ana kuruluşu olan İç Güvenlik Bakanlığı’nın yardımını içeriyordu.

OKU  Endişelenme, Atlus 13 yıllık oyununu yayınladığın için seni cezalandırmayacak

Görüntüler Cohasset Polis Departmanının izniyle

Okulun tarama alanından kurtarılan kripto madenciliği ekipmanı. Cohasset Polis Departmanı. (İmaj kredisi: Cohasset Polis Departmanı)

Nahas, 24 Şubat Cuma günü mahkemeye çıkarıldı ve burada madencilik operasyonuyla bağlantılı bir çift suçlamayı reddetti: hileli elektrik kullanımı ve Cohasset Lisesi’ne zarar verme. Nahas, 17 Mayıs’ta mahkemeye çıkacak.

Geçen yılın kripto alanında öne çıkan haberlerini bir dizi çöküş, başarısızlık ve düpedüz dolandırıcılık olarak özetledik. Bu yılın şimdiye kadar aynı şey için bir rekabet olmasına sevindim: bu deneme, dünyanın ilk kripto enerji içeceği, bazı fasulye adamların hacklenmesi, piyasadaki madencilik GPU’larının yeniden boyanması ve FBI’ın bunu doğrulaması, evet, Kuzey Kore çok sayıda kripto para çalmaya devam ediyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.