Oyun Haberleri

Bu Black Friday oyun bilgisayarı fırsatı, şu anda alabileceğiniz en iyi değere sahip Alienware makinesidir

PC Gamer Black Friday deal - An Alienware Aurora R16 tower on a teal background

Alienware Aurora R16 | Çekirdek i7 13700F | RTX 4070 Ti | 16GB DDR5-5600 | 1 TB SSD | 1.949,99$ Dell’de 1.749,99 ABD doları (200 ABD doları tasarruf edin)

Bir RTX 4070 Ti PC’yi bundan daha düşük bir fiyata alabilirsiniz, ancak burada genellikle Core i7 13700F’den daha eski bir CPU bulunur. Bu Alienware, Raptor Lake işlemci (13. Nesil, 14. Nesil değil, ama sorun değil), 1TB’de yeterince büyük bir önyükleme sürücüsü ve 1000W PSU ile oldukça modern bir paket sunuyor. Aynı zamanda sıvı soğutmalıdır ve iki adet DDR5 bellek çubuğuyla birlikte gelir.

Black Friday oyun bilgisayarı fırsatları için alışveriş yaparken önemli olan, bir anlaşma için hangi tavizlerin verilmesi gerektiğini bilmektir. Dell’in 200 $ indirim yaptığı bu Alienware Aurora R16, bu yıl yeni satın alsaydım raftan almak isteyeceğim önemli parçalara sahip.

  • Tüm bunların küratörlüğünü yapıyoruz en iyi Black Friday PC oyun fırsatları tam burada.

Bu yapı, şu anda en iyi oyun bilgisayarlarımızdaki (şu anda tükendi) en iyi Alienware yapısına çok benziyor ve 4080 yerine yalnızca Nvidia’nın 4070 Ti GPU’suna geçildiğinden çok daha ucuza geliyor. RTX 4070 içeren bir yapıyı daha ucuza bulabilirsiniz. bundan daha fazlası, ancak bu yapıdaki yeterince yeni 13. Nesil Raptor Lake işlemciyle pek sık değil.

Bu yıl ilk oyun bilgisayarımı alıyor olsaydım veya yeni bir sisteme adım atıyor olsaydım, yakın zamanda başımı ağrıtmayacak bir CPU ve GPU’yu bir araya getirmek en büyük önceliğim olurdu. İlk oyun bilgisayarı olan bu 1 TB M.2 PCIe NVMe önyükleme sürücüsü, bir süreliğine oyun oynamak için yeterli alana sahip.

Bugünlerde kendi sistemimi bu alana sığdıramadım, ancak bu anakartın sahip olduğu ikinci PCIe NVMe M.2 yuvası, şu anda kendi sistemimde olmasını dilediğim genişletme davetidir.

OKU  Microsoft, Sony'nin On Yıl İçinde Call of Duty Rakip Yapabileceğine İnanıyor

En iyi bilgisayarlar listemizde de belirtildiği gibi, “Ancak şu anda Alienware bilgisayarları tavsiye etme konusundaki en büyük sorunumuz, içindeki özel donanımın sizi gelecekteki yükseltmelerden alıkoyması ya da sizi gereksiz derecede pahalı bir yükseltme yoluna kilitlemesidir.”

Donanım yönetimi editörümüz Dave James, bunun genellikle Alienware’in özel anakartları, soğutma sistemleri ve PSU’larıyla ilgili olduğunu söylüyor. Dave’in Alienware’i oradan satın alma konusundaki diğer düşüncelerine bakın, ancak bu anlaşma onun markayı tam fiyatından satın almama yönündeki ana uyarısına uyuyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.